Základní Fabia už není holobyt. Škoda zveřejnila ceny omlazeného bestselleru, jsou vyšší než dřív

Jan Matoušek Jan Matoušek
3. 8. 2018 6:09
Na jaře v Ženevě odhalila Škoda omlazenou podobu Fabie, jednoho z nejprodávanějších aut v České republice. Malý hatchback nebo kombi dostal upravenou přední i zadní část, modernější interiér a především přišel o naftové motory. O ty mezi zákazníky nebyl příliš velký zájem. Na začátku druhé poloviny prázdnin pak mladoboleslavská automobilka odhalila ceny své novinky. Ty jsou sice na první pohled vyšší než v minulosti, zároveň se s tím ale pojí mnohem bohatší výbava.

Výraznější design

Modernizace přinesla Fabii výraznější design. Ten je viditelný především v přední části, kam se nastěhovala větší světla, opticky propojená se širší maskou chladiče. Součástí světel jsou standardně diody pro denní svícení, od třetího výbavového stupně jsou pak reflektory plně diodové. Vzadu zůstalo výrazné písmeno C, měnila se ovšem optika reflektorů. Opět platí, že od třetího výbavového stupně jsou i tato světla plně diodová.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Do Česka příští týden přijede srbský prezident Vučić

Příští týden do České republiky přijede srbský prezident Aleksandar Vučić, v úterý se na Pražském hradě setká s českým prezidentem Milošem Zemanem. Informoval o tom mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. V plánu je bilaterální jednání obou hlav států nebo státní oběd. Půjde o první oficiální návštěvu na prezidentské úrovni v ČR od začátku pandemie.

"Proběhne slavnostní ceremoniál, bilaterální jednání, setkání se zástupci médií, kdy zazní prohlášení prezidentů, následně pak státní oběd," uvedl Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy