Fabia ve videu ukazuje interiér, který přitom na fotkách tají. Facelift poznají spíš jen znalci

Eva Srpová Eva Srpová
10. 2. 2018 13:28
Fabia prochází faceliftem. Škoda zveřejnila fotografie a první video. Zatímco na čtyřech oficiálních fotkách je jen pohled zvenčí u hatchbacku a kombíku, ve videu se na obrazovce monitoru ukáže modernizovaná přístrojová deska. Že ale jde o faceliftovanou verzi, poznají jen opravdoví znalci Fabií, změny jsou minimální.
Ve videu je vidět, jaký Fabia bude mít interiér. | Video: Škoda Auto

O faceliftu Fabie jsme psali tady. Dostala LED přední světlomety i diodové zadní svítilny. Bude mít větší multimediální displej a rozšíří se jí nabídka bezpečnostních asistentů. 

Zvládne hlídat objekty v mrtvém úhlu a dokáže automaticky přepínat mezi dálkovými a potkávacími světlomety. A navigace umí propočítat trasu s ohledem na dopravní situaci v reálném čase.

Škoda zveřejnila zatím jen čtyři oficiální fotografie, a to pouze exteriéru. Ve videu odhaluje i to, jak vypadá přístrojová deska.

Vedle kosmetických úprav je nejzásadnější to, že už se nebude nabízet s dieselovým motorem, k dispozici jsou pouze benzinové tříválce o objemu 1,0 litru. Prý se s naftovým motorem neprodávala.

Proč se tak stalo, nám vysvětlil PR manažer značky Vítězslav Pelc v tomto článku.

V Česku si Fabii 1.4 TDI v roce 2017 koupilo méně než 10 procent zákazníků. Podle statistik Svazu dovozců automobilů se vloni prodalo 21 260 aut, pro Česko se tedy vyrobilo zhruba 2000 naftových Fabií. A třeba ve Švédsku nebo ve Slovinsku si naftovou Fabii koupilo jen asi jedno procento zákazníků. O diesel, konkrétně 1.6 TDI, přijde i model Rapid.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy