Fabia ve videu ukazuje interiér, který přitom na fotkách tají. Facelift poznají spíš jen znalci

Eva Srpová Eva Srpová
10. 2. 2018 13:28
Fabia prochází faceliftem. Škoda zveřejnila fotografie a první video. Zatímco na čtyřech oficiálních fotkách je jen pohled zvenčí u hatchbacku a kombíku, ve videu se na obrazovce monitoru ukáže modernizovaná přístrojová deska. Že ale jde o faceliftovanou verzi, poznají jen opravdoví znalci Fabií, změny jsou minimální.
Ve videu je vidět, jaký Fabia bude mít interiér. | Video: Škoda Auto

O faceliftu Fabie jsme psali tady. Dostala LED přední světlomety i diodové zadní svítilny. Bude mít větší multimediální displej a rozšíří se jí nabídka bezpečnostních asistentů. 

Zvládne hlídat objekty v mrtvém úhlu a dokáže automaticky přepínat mezi dálkovými a potkávacími světlomety. A navigace umí propočítat trasu s ohledem na dopravní situaci v reálném čase.

Škoda zveřejnila zatím jen čtyři oficiální fotografie, a to pouze exteriéru. Ve videu odhaluje i to, jak vypadá přístrojová deska.

Vedle kosmetických úprav je nejzásadnější to, že už se nebude nabízet s dieselovým motorem, k dispozici jsou pouze benzinové tříválce o objemu 1,0 litru. Prý se s naftovým motorem neprodávala.

Proč se tak stalo, nám vysvětlil PR manažer značky Vítězslav Pelc v tomto článku.

V Česku si Fabii 1.4 TDI v roce 2017 koupilo méně než 10 procent zákazníků. Podle statistik Svazu dovozců automobilů se vloni prodalo 21 260 aut, pro Česko se tedy vyrobilo zhruba 2000 naftových Fabií. A třeba ve Švédsku nebo ve Slovinsku si naftovou Fabii koupilo jen asi jedno procento zákazníků. O diesel, konkrétně 1.6 TDI, přijde i model Rapid.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 30 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy