Na okruhu s bavoráky, které neburácí. Na prvním srazu elektromobilů BMW byl Pastrňák i nejdražší i8

Policejní i8 na sebe strhávala pozornost.
V červnu proběhl vůbec první sraz majitelů BMW "i". Za nápadem stojí manažerka značky Jana Dvořáková. "Lidé v Česku mají k elektromobilům obecně nedůvěru, a tak si vážíme těch, kteří těmi auty jezdí," řekla Aktuálně.cz
Zdaleka nejvíce pozornosti na sebe přitahovala policejní i8, která na akci také dorazila. Jde o aktuálně druhé zapůjčené vozidlo dopravní policii, první mělo vloni vážnou nehodu.
Tato policejní i8 už dostala měřící zařízení a kontroluje provoz a měří rychlost v Plzeňském kraji.
Pro ty, kteří přijeli na sraz "íček", byl přichystaný neobvyklý zážitek...
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
7. 7. 2018 8:00
Na Masarykově okruhu si daly dostaveníčko elektrické modely značky BMW. Šlo de facto o vůbec první sraz elektrických bavoráků v Česku. Po trati jezdila jako pace car policejní i8, ve své "íosmičce" přijel také David Pastrňák a objevila se tu nejdražší i8 v Česku, kterou vlastní jeden z největších českých miliardářů. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy