Foto: To byla jízda. Na sraz veteránů ve Slavkově dorazilo přes tisíc historických aut a motorek

Podle pořadatelů se letošního srazu zúčastnilo 1026 registrovaných veteránů. Podívejte se na některé z nich
Zahrady Slavkovského zámku v sobotu obsadili milovníci veteránů. Toto BMW 315/1 ze třicátých let uplynulého století bylo jedním z nejobdivovanějších exponátů.
Kromě klasických veteránů a takzvaných youngtimerů byla k vidění i řada amerických křižníků silnic. Toto je Lincoln Continental Mark IV, 1979. Obsah motoru 6,6 litru.
Škoda 1011 Tudor z roku 1948 měla obsah motoru jen 1089 ccm.
K samým počátkům automobilismu se vrací replika elektromobilu Dora, který se vyráběl v italském Janově roku 1906.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 7. 2018 10:14
Zahrady zámku ve Slavkově se uplynulou sobotu změnily v obrovské automobilové muzeum pod širým nebem. Na tradiční Veteranfest se tam 30. června sjelo více než tisíc starých automobilů a motocyklů. Přehlídka touto rekordní účastí znovu potvrdila, že patří k největším veteránským akcím ve střední Evropě. Pojďte se ve fotogalerii podívat, co bylo ve Slavkově k vidění.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Exministr spravedlnosti USA Sessions prohrál senátní primárky v Alabamě

Někdejší americký ministr spravedlnosti v administrativě prezidenta Donalda Trumpa a dlouholetý senátor Jeff Sessions prohrál v úterních senátních republikánských primárních volbách ve státu Alabama se svým protikandidátem, politickým nováčkem Tommy Tubervillem.

Za Sessionsovým neúspěchem stojí podle listu The New York Times (NYT) především fakt, že upadl do nelibosti Trumpa, ačkoliv byl v začátcích jeho prezidentské kampaně v roce 2016 jedním z jeho prvních politicky významných spojenců. 

Podle NYT je prohra pro Sessionse zřejmě koncem jeho třicetileté politické kariéry. Alabamský rodák sloužil čtyři roční období ve federálním Senátu a měl téměř jisté, že by mohl v této kariéře dále úspěšně pokračovat. V únoru roku 2017 jej Trump jmenoval svým ministrem spravedlnosti tak Sessions Senát opustil. Brzy poté se však vztahy obou politiků začaly horšit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy