Foto: To byla jízda. Na sraz veteránů ve Slavkově dorazilo přes tisíc historických aut a motorek

Podle pořadatelů se letošního srazu zúčastnilo 1026 registrovaných veteránů. Podívejte se na některé z nich
Zahrady Slavkovského zámku v sobotu obsadili milovníci veteránů. Toto BMW 315/1 ze třicátých let uplynulého století bylo jedním z nejobdivovanějších exponátů.
Kromě klasických veteránů a takzvaných youngtimerů byla k vidění i řada amerických křižníků silnic. Toto je Lincoln Continental Mark IV, 1979. Obsah motoru 6,6 litru.
Škoda 1011 Tudor z roku 1948 měla obsah motoru jen 1089 ccm.
K samým počátkům automobilismu se vrací replika elektromobilu Dora, který se vyráběl v italském Janově roku 1906.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 7. 2018 10:14
Zahrady zámku ve Slavkově se uplynulou sobotu změnily v obrovské automobilové muzeum pod širým nebem. Na tradiční Veteranfest se tam 30. června sjelo více než tisíc starých automobilů a motocyklů. Přehlídka touto rekordní účastí znovu potvrdila, že patří k největším veteránským akcím ve střední Evropě. Pojďte se ve fotogalerii podívat, co bylo ve Slavkově k vidění.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy