Foto: To byla jízda. Na sraz veteránů ve Slavkově dorazilo přes tisíc historických aut a motorek

Podle pořadatelů se letošního srazu zúčastnilo 1026 registrovaných veteránů. Podívejte se na některé z nich
Zahrady Slavkovského zámku v sobotu obsadili milovníci veteránů. Toto BMW 315/1 ze třicátých let uplynulého století bylo jedním z nejobdivovanějších exponátů.
Kromě klasických veteránů a takzvaných youngtimerů byla k vidění i řada amerických křižníků silnic. Toto je Lincoln Continental Mark IV, 1979. Obsah motoru 6,6 litru.
Škoda 1011 Tudor z roku 1948 měla obsah motoru jen 1089 ccm.
K samým počátkům automobilismu se vrací replika elektromobilu Dora, který se vyráběl v italském Janově roku 1906.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 7. 2018 10:14
Zahrady zámku ve Slavkově se uplynulou sobotu změnily v obrovské automobilové muzeum pod širým nebem. Na tradiční Veteranfest se tam 30. června sjelo více než tisíc starých automobilů a motocyklů. Přehlídka touto rekordní účastí znovu potvrdila, že patří k největším veteránským akcím ve střední Evropě. Pojďte se ve fotogalerii podívat, co bylo ve Slavkově k vidění.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Obránce Jeřábek skončil v Teplicích a posílil Jablonec

Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června 2022. Šestadvacetiletý stoper naposledy působil v Teplicích, kde byl po podzimu přeřazen do B-týmu.

"Příchod do Jablonce je pro mě velký krok vpřed. V tak velkém klubu jsem ještě nepůsobil. Je to klub, co má ty nejvyšší ambice a každoročně útočí na evropské poháry. V posledních letech se to Jablonci úspěšně daří," řekl Jeřábek pro web třetího celku tabulky.

Odchovanec pražské Dukly přišel do Teplic v lednu 2016 a v severočeském mužstvu dlouho patřil k oporám. Na podzim ho přibrzdilo zranění kolena a zasáhl jen do 10 utkání nejvyšší soutěže. Jeřábek pak se "Skláři" odmítl prodloužit smlouvu, která by mu skončila po sezoně, a byl přeřazen do třetiligové rezervy. Proti tomu se zadák se 127 ligovými zápasy a pěti góly ohradil na sociálních sítích.

Další zprávy