Fanoušků motorek BMW je v Česku čím dál víc. Vůbec poprvé letos proběhne oficiální sraz

Eva Srpová Eva Srpová
11. 6. 2018 13:07
Fanoušci motocyklů značky BMW se letos mohou poprvé setkat na oficiálním českém srazu. Akce proběhne ve dnech 22. až 24. června ve Velkých Karlovicích v beskydském podhůří.
Vůbec poprvé proběhne oficiální sraz fanoušků jednostopých bavoráků.
Vůbec poprvé proběhne oficiální sraz fanoušků jednostopých bavoráků. | Foto: BMW

Zatímco setkání příznivců značky Harley-Davidson je v Česku velkou tradicí, příznivci bavorské jednostopé značky se oficiálně až doposud nescházeli. Letos poprvé proběhne akce s názvem BMW Motorrad Dny Česká republika 2018.

Na srazu se objeví novinky značky, bude i možné se vydat na off-road straň s instruktorem.
Na srazu se objeví novinky značky, bude i možné se vydat na off-road straň s instruktorem. | Foto: BMW

Sraz proběhne ve dnech 22. až 24. června ve Velkých Karlovicích v podhůří Javorníků a Beskyd a české zastoupení výrobce má v plánu přivézt nejnovější modely značky BMW a také si připravilo off-road trasu, na které budou k dispozici instruktoři.

"Instruktoři provedou zájemce i terénními trasami v rámci enduroškoly, která je tak skvělou příležitostí, jak se v off-roadové jízdě zdokonalit. Se zkušenostmi se podělí také motocyklové osobnosti jako Karel Táborský," přibližuje program Petr Krajča, country manager BMW Motorrad Česká republika.

Lákadlem srazu tak zřejmě budou různé nové stroje ve flotile BMW Motorrad, například luxusní cestovní šestiválec K 1600 Grand America nebo elektrický maxiskútr C evolution. A když už jsme u elektřiny, importér tu také předvede další elektrifikované stroje od modrobílé vrtule avšak už se čtyřmi koly.

"Účastníci budou mít možnost vyzkoušet si hned několik variant vozidel na elektrický pohon. Kromě skútru bude k dispozici elektromobil BMW i3. Nebude chybět ani elektrokolo BMW Cruise e-bike," doplnil Petr Krajča.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Vraždu novináře Chášukdžího schválil podle amerických tajných služeb saúdskoarabský korunní princ

Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán schválil operaci s cílem zajmout nebo zabít novináře a kritika Rijádu Džamála Chášukdžího, který byl v roce 2018 brutálně zavražděn na saúdskoarabském konzulátu v Istanbulu. K takovému závěru podle čerstvě zveřejněné zprávy dospěly americké tajné služby, informovaly světové zpravodajské agentury.

Washington avizoval, že ještě dnes oznámí opatření související s kauzou zavražděného novináře.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy