Přehled: Hledáte prostorné auto? Vybrali jsme praktická kombi od laciných po luxusní

Jan Markovič Jan Markovič
14. 5. 2018 7:28
Od Dacie po Mercedes – v našem výběru praktických kombi najdete vozy pro každý rozpočet. Hledali jsme laciné vozy do 350 tisíc korun, střední třídu do půl milionu i modely pro náročné manažery-chalupáře do milionu. Přehled dokazuje, že velikost kufru se podle investovaných peněz zásadně nemění, kdo ale hledá silné motory a bohatou výbavu, musí si řádně připlatit. Projděte si tento přehled včetně doporučení na zajímavé verze.
Foto: Dacia

Dacia Logan MCV

Levné kombi do 350 000 Kč. Dacia Logan patří mezi nejlevnější kombíky na českém trhu. Její pořizovací cena totiž začíná na částce 189 900 korun. Za to nový majitel dostane verzi s benzinovým motorem 1.0 SCe a základní výbavu Access. Ta je poměrně slabá, protože neobsahuje ani klimatizaci, ani centrální zamykání. Auto stojí na 15" kolech. Vůz se nicméně hodí pro pracanty. Kufr pojme 573 litrů zavazadel nebo třeba stavebního materiálu. Na delší cestování doporučujeme verzi s naftovým motorem 1.5 dCi, prodává se za 300 900 Kč.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy