Nové Porsche Cayenne umí zatáčet všemi koly, poradí si s terénem a na okruhu pokoří kdejaký sporťák

Nové Porsche Cayenne umí zatáčet všemi koly, poradí si s terénem a na okruhu pokoří kdejaký sporťák
Porsche Cayenne vstoupilo do své třetí generace. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde ale jen o facelift. Je pravda, že na přídi a bocích jsou změny designu tak drobné, že si jich všimne jen zanícený fanoušek značky, ale nejlépe ještě tohoto konkrétního modelu.
Cayenne podle slov automobilky vzhledově navazuje na sportovní ikonu 911, nám se ale při jeho představení zdálo, že se více podobá loni představené nové generaci Porsche Panamera. V závěru je jedno, kde je pravda. SUV, které mnozí kdysi při jeho uvedení první generace odmítali, vypadá opravdu dobře.
Ano, zde je ta nejzásadnější mezigenerační změna a teď už i víte, proč hovoříme právě o Porsche Panamera. Zadní partie vozu se totiž silně podobá nedávno představenému praktičtějšímu modelu Panamery, který se jmenuje Sport Turismo. Doménou pozadí je proto nepřehlédnutelná linka LED, která protíná celé páté dveře.
Rozměry se ale přece jen změnily. Auto se prodloužilo o 63 mm oproti předchůdci na celkových 4918 mm, rozvor ovšem zůstal stejný, tedy 2895 mm. Auto je skoro dva metry široké a to bez zrcátek.
Foto: Porsche
Jan Markovič Jan Markovič
4. 9. 2017 19:54
Na první pohled se zdá, že se toho mnoho nezměnilo. Posun designu vozu je opravdu střídmý. Autu se ovšem podařilo shodit přebytečná kila. Dorazilo se dvěma novými šestiválcovými motory, má v základní výbavě natáčení zadní nápravy a nabízí gigantický zavazadlový prostor. Automobilka představila novinku ve svém muzeu v Zuffenhausenu. Byli jsme u toho.

Jak jezdí menší sourozenec Cayennu Macan a za kolik se prodává? Více informací včetně všech technických údajů najdete zde.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Prezident Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 40 miliard

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což je stejně jako letošní schválený schodek. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman řekl již v říjnu při prvním čtení rozpočtu ve sněmovně, že pokud ho sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků.

Celkové výdaje rozpočtu představují 1,618 bilionu korun a příjmy 1,578 bilionu korun. Mezi hlavní výdajové priority vlády v návrhu státního rozpočtu na příští rok patří zvýšení starobních důchodů, větší objem peněz na platy ve školství, zvýšení rodičovské nebo posílení rozpočtu ministerstva obrany. Průměrný důchod se má zvýšit v příštím roce asi o 900 korun.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je rozpočet prorůstový a proinvestiční. Opozice ho naopak kritizovala. Vládě vytýkala například, že v době růstu netvoří rezervy a málo investuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy