Nejprodávanější ojetá SUV v Česku. Zájem o Škodu Yeti neklesá, další pořadí překvapí

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 11. 2019 6:02
Stejně jako stoupá zájem o nová SUV, stoupá zájem také o ta ojetá. Počet inzerovaných aut této kategorie meziročně stoupl o třetinu na téměř 100 tisíc kusů. Vzhledem k popularitě nových aut ale nestoupl průměrný věk nabízených ojetin - naopak se nepatrně snížil. Která auta jsou v bazarech aktuálně nejpopulárnější, najdete v galerii.
Foto: Hyundai

Situace na trhu

Jaká je aktuální situace na trhu s ojetými SUV? Podle monitoringu, který provádí síť bazarů AAA Auto, je v Česku inzerováno aktuálně 99 785 SUV. To je o třetinu více než v loňském roce. Průměrná cena takového auta je 299 900 korun, průměrné stáří potom 6,6 roku. To jsou hodnoty jen minimálně odlišné od těch v loňském roce - tehdy byla průměrná cena 299 tisíc korun a stáří 6,7 roku.

Průměrný nájezd je 112 tisíc kilometrů, zajímavé je, že i přes kritiku naftových motorů i fakt, že řada automobilek od tohoto typu pohonu upouští, jsou právě dieselová SUV inzerovanější než benzinová.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Fotbalisté Pardubic v poháru senzačně vypadli v divizním Kolíně

Fotbalisté nováčka první ligy Pardubic senzačně vypadli hned v 1. kole domácího poháru MOL Cupu na hřišti divizního Kolína. Po základní hrací době i prodloužení skončilo utkání nerozhodně 1:1, při střelbě pokutových kopů favorizovaní hosté dvakrát selhali, zatímco domácí proměnili čtyři z pěti pokusů.

Pardubice vstoupily do nového ročníku domácího poháru jako první celek z nejvyšší soutěže. Dalších 17 prvoligových týmů se představí až v pozdější fázi. Kvůli nákaze novým koronavirem byly v 1. kole odloženy zápasy mezi Kosmonosy s Aritmou Praha a Letohradem s druholigovou Chrudimí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy