Nejprodávanější ojetá SUV v Česku. Zájem o Škodu Yeti neklesá, další pořadí překvapí

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 11. 2019 6:02
Stejně jako stoupá zájem o nová SUV, stoupá zájem také o ta ojetá. Počet inzerovaných aut této kategorie meziročně stoupl o třetinu na téměř 100 tisíc kusů. Vzhledem k popularitě nových aut ale nestoupl průměrný věk nabízených ojetin - naopak se nepatrně snížil. Která auta jsou v bazarech aktuálně nejpopulárnější, najdete v galerii.
Foto: Hyundai

Situace na trhu

Jaká je aktuální situace na trhu s ojetými SUV? Podle monitoringu, který provádí síť bazarů AAA Auto, je v Česku inzerováno aktuálně 99 785 SUV. To je o třetinu více než v loňském roce. Průměrná cena takového auta je 299 900 korun, průměrné stáří potom 6,6 roku. To jsou hodnoty jen minimálně odlišné od těch v loňském roce - tehdy byla průměrná cena 299 tisíc korun a stáří 6,7 roku.

Průměrný nájezd je 112 tisíc kilometrů, zajímavé je, že i přes kritiku naftových motorů i fakt, že řada automobilek od tohoto typu pohonu upouští, jsou právě dieselová SUV inzerovanější než benzinová.

 

Právě se děje

před 17 minutami

V Arizoně vjel řidič do cyklistů, několik z nich je v kritickém stavu

Řidič pickupu najel v sobotu do několika účastníků charitativního cyklistického závodu poblíž amerického města Show Low ve státu Arizona. Šest cyklistů bylo převezeno do nemocnice v kritickém stavu. Pětatřicetiletý podezřelý se snažil z místa incidentu ujet, policie jej ale dostihla a postřelila. Nachází se rovněž v kritickém, ovšem stabilním stavu. Okolnosti a motiv činu policie zatím blíže nekomentovala, svědci na místě však agentuře AP řekli, že podle nich muž najel do cyklistů úmyslně.

Podle mluvčí místních úřadů se kromě šesti kriticky raněných dva cyklisti dostavili do nemocnice po vlastní ose. Jednoho z vážně poraněných lékaři dopravili helikoptérou do větší nemocníce poblíž města Phoenix.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Izrael odsoudil zvolení ultrakonzervativce Raísího íránským prezidentem, svět by podle něj neměl s jeho režimem vyjednávat o návratu k jaderné dohodě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy