Ztráta hodnoty u ojetin: Paradox, kdy všechny poráží na hlavu Dacia, Suzuki nebo Jeep

Martin Frei Martin Frei
1. 11. 2019 6:02
Trh s ojetými automobily je nevyzpytatelný. Co se u nového vozu považuje za přednost, obrátí se u staršího v nevýhodu. Za co jste u dealera připláceli desetitisíce, v bazaru nedostanete ani korunu. Po třech letech nezůstane v cenové logice kámen na kameni, protože zájemci o auta z druhé ruky mají jiné priority než první majitelé.
Foto: Radek Pecák

Kolik peněz utržíte za své auto po třech letech používání? Záleží na barvě? Jen málokdy. Na výbavě? Skoro vůbec, leda na klimatizaci. Tak tedy na kvalitě? To už teprv ne. Málokdo ji dokáže objektivně posoudit, ne každý se o ni zajímá a do rozhodování častěji mluví emoce než rozum. Ve skutečnosti budoucí cena vašeho auta záleží na tom, kolik lidí by si ho chtělo jako ojetinu koupit. A to už nezáleží jen na oblíbenosti daného modelu. Musí se najít dost jeho ctitelů, kteří na koupi finančně dosáhnou. A zároveň nesmí být ojetin na trhu moc, aby se ceny nerozředily.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy