Hledáte spolehlivé velké SUV pro rodinu? Tady je šest tipů z řad zajímavých ojetin

Petr Šikl
3. 6. 2019 6:02
Uvažujete o koupi rodinného SUV z druhé ruky? Abyste si nezadělali na finanční katastrofu, vybrali jsme pět zástupců, kteří nabídnou adekvátní prostor, univerzálnost a současně vás jejich servis nezruinuje.
Foto: Hyundai

Hyundai ix55 (2006 - 2012)

Hyundai ix55 je volbou racionálně uvažujícího zájemce. S hmotností 2,3 tuny působí robustně, dokáže si poradit s lehčím terénem a zároveň poskytuje slušnou dávku komfortu. Korejský vůz vyznává konvenční mechanický podvozek (obešel se bez vzduchového podvozku a elektronických tlumičů). Navíc se konstruktérům podařilo velmi dobře nastavit jeho podvozek, proto po silnici jezdí lépe, než vypadá.

Pozor si je potřeba dát pouze na těsnost zadních samonivelizačních tlumičů, které v druhovýrobě neseženete. Při vyšších nájezdech se nevyhnete výměně homokinetických kloubů či zadních ložisek. Potěší však výtečná protikorozní ochrana karoserie a nadprůměrná spolehlivost elektroinstalace.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Vrah německého politika Waltera Lübckeho dostal u soudu doživotí

Na doživotí poslal německý soud do vězení Stephana Ernsta za předloňskou vraždu hesenského politika Waltera Lübckeho. Vražda vyvolala pobouření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy