Od těch ruce pryč. Našli jsme 30 ojetin, které mají podle německých STK největší počet problémů

Ondřej Běhal
17. 11. 2017 7:47
Vybrat spolehlivé ojeté auto je vždy sázkou do rulety. Záleží totiž nejen na vlastnostech vozu, ale také na jeho majitelích. Přesto existuje spousta průzkumů a statistik, z nichž se dá vyčíst, u kterého modelu má zájemce šanci, že mu bude sloužit bez poruch a u kterého lze naopak očekávat vyšší pravděpodobnost vážných selhání. TÜV Auto Report patří v tomto směru k nejuznávanějším. Vychází totiž z objektivních výsledků německých stanic technických kontrol. Hodnotí auta v pěti věkových kategoriích od dvou do jedenácti let stáří. Podívali jsme se do vydání pro rok 2018 a vybrali třicet modelů, které se alespoň ve dvou kategoriích nacházejí mezi nejhoršími. Najdete je v grafice.

Podrobné recenze aut, která už se aktuálně neprodávají na českém trhu jako nová, čtěte zde.

Foto: Citroën

Citroën Berlingo

Nejoblíbenější osobní verze dodávky v Česku se objevuje mezi ojetinami s největším počtem vážných závad ve čtyř z pěti hodnocených věkových kategorií. Verze na snímku pochází z roku 2009, kdy přijela druhá generace Berlinga. Ta se v jednom období vymanila z úplně nejhoršího pásma, šesti až sedmileté ojetiny patří do čtvrtého nejhoršího z pěti hodnocených. V tom nejhorším jsou ale jak mladší ročníky, tak ty nejstarší, kde ještě reprezentuje první generace v Česku výrazně zastoupeného modelu.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Pražský výbor TOP 09 vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, neplní podle něj koaliční program. Vyzval k vyvolání koaličního dohadovacího řízení.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy