reklama
 
 

Nové Ferrari bylo vydraženo za 216 milionů korun. Padl tak historicky nejvyšší aukční rekord

12. 9. 2017 15:19
Limitované edice automobilů značky Ferrari jsou žádané. Automobilka si dokonce vybírá, komu svůj vůz nabídne. Někteří klienti jsou pak nespokojení, že pro Ferrari nejsou dost "dobří", aby jim auto prodala. Poslední vyrobený kus modelu LaFerrari Aperta si ale mohl koupit kdokoli bez ohledu na VIP seznam, stačilo pouze nabídnout nejvyšší částku v aukci. Výsledná cena překvapila i aukční síň, nový vůz se prodal za historicky nejvyšší sumu.

Ferrari LaFerrari Aperta se stalo historicky nejdražším moderním autem prodaným v aukční síni. Vůz, který ani neměl vzniknout, automobilka vydražila za 8,3 milionů eur, tedy asi 216 milionů korun.

Model LaFerrari vznikl v pětisetkusové sérii a automobilka si na něj vytvořila pořadník, což v posledních letech u limitovaných edicí dělá vždy. Někteří bohatí klienti se pak cítí dotčeni, když je Ferrari s žádostí o prodej auta odmítne.

Ještě větší vlna nespokojenosti mezi některými odmítnutými sběrateli se vznesla poté, co automobilka oznámila, že postaví také limitovanou verzi Aperta s otevřenou karoserií. Mělo vzniknout jen 209 kusů a do VIP skupiny, které ve Ferrari byli ochotni model prodat, opět nebylo zařazeno mnoho vážených klientů, kteří vlastní ty největší klenoty maranellské značky (například 250 GTO, F40, Enzo apod.)

V Itálii se ale rozhodli nakonec postavit ještě jeden poslední kus LaFerrari Aperta s číslem 210. A ten nabídnout bohatým klientům z celého světa bez ohledu na pořadník nebo interní seznam automobilky, komu je své limitované edice ochotna prodat.

Ferrari poskytlo vůz k prodeji londýnské aukční síni RM Sotheby´s s tím, že ta uhradí aukční poplatky, avšak vydražená částka půjde na charitu, konkrétně na projekty organizace Save the Children pomáhající dětem po celém světě.

Ani aukční síň RM Sotheby´s ale nepředpokládala, že vydražená částka bude nakonec tak vysoká. O vůz při dražbě pořádané začátkem září bojovalo dvanáct nejbohatších osob z celého světa. Vůz se nakonec prodal za 8,3 milionů eur, tedy v přepočtu asi 216 milionů korun.

LaFerrari Aperta se tak stalo doposud nejdražším prodaným úplně novým autem v aukci. Překonalo rekord, který padl vloni v říjnu, kdy tatáž aukční síň vydražila poslední vyrobené LaFerrari za zhruba 155 milionů korun. Částka rovněž putovala na charitu.

autor: Eva Srpová | 12. 9. 2017 15:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama