Od nového Dusteru po hypersport Mercedesu. Prohlédněte si všechny novinky frankfurtského autosalonu

Foto: Škoda Auto
Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 9. 2017 7:14
Podzim je z hlediska evropských autosalonů již tradičně vyhrazen francouzské Paříži nebo německému Frankfurtu nad Mohanem. Zatímco ve městě nad Seinou se přehlídka nejnovějších automobilů koná každý sudý rok, liché roky jsou vyhrazeny Němcům. Letos však bude výstava, označovaná zkratkou IAA (Internationale Automobil-Ausstellung), chudší než minulé roky. Svou účast odřekly například Peugeot, Nissan, Mitsubishi nebo celý koncern FCA s výjimkou Maserati. Švédské Volvo se podzimních evropských výstav zúčastnilo naposledy v roce 2014. Zbývající značky si však připravily řadu důležitých novinek. Na to, co se ve Frankfurtu ukáže, se podívejte v následující galerii.

Frankfurtský autosalon je nejvýznamnější výstavou automobilů v Německu. Letos bude pro návštěvníky otevřen od soboty 16. do neděle 24. září. Vstupné o víkendu přijde na 16 eur, ve všední den je o 2 eura nižší. V případě zakoupení vstupenky v on-line předprodeji na stránkách autosalonu je cena v obou případech snížena o 2 eura. Děti do sedmi let mají vstup zdarma, studenti zaplatí po celou dobu konání výstavy 7,5 eura.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy