Unikátní dárek k padesátinám: Nissan se spojil s Italdesignem, vzniklo nejlepší GT-R historie

Jan Matoušek Jan Matoušek
3. 7. 2018 13:23
Padesátiny letos slaví hned dvě velká jména automobilového průmyslu. Jednak Nissany s označením GT-R a jednak také návrhářské studio Italdesign. Japonci tak s italskými designéry spojili své síly a vytvořili pomyslný pomník dvojitému jubileu. Ten pomník se jmenuje Nissan GT-R50 by Italdesign a na podrobnosti o něm se podívejte do následující galerie.

Ostré křivky

Jestli je něco pro nejnovější koncept typické, pak jsou to ostré křivky. Výraznou přední maskou počínaje a zadní částí konče. Agresivitu konceptu navíc umocňuje dvoubarevné lakování v kombinaci zlaté a tmavě šedé. Zcela nová jsou přední LED světla, která zasahují až hluboko do předních blatníků. Ty, stejně jako blatníky vzadu, vyplňují 21palcová kola. V zadní části nechybí stavitelný spoiler a zcela přepracovaná oblast kolem okna. To je dáno mimo jiné i snížením linie střechy o 54 mm (nyní tak má vůz na výšku 1316 mm).

 

Právě se děje

před 39 minutami

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy