Unikátní dárek k padesátinám: Nissan se spojil s Italdesignem, vzniklo nejlepší GT-R historie

Jan Matoušek Jan Matoušek
3. 7. 2018 13:23
Padesátiny letos slaví hned dvě velká jména automobilového průmyslu. Jednak Nissany s označením GT-R a jednak také návrhářské studio Italdesign. Japonci tak s italskými designéry spojili své síly a vytvořili pomyslný pomník dvojitému jubileu. Ten pomník se jmenuje Nissan GT-R50 by Italdesign a na podrobnosti o něm se podívejte do následující galerie.
Foto: Nissan

Od Volkswagenu k Nissanu

Ačkoliv tedy Italdesign patří do koncernu Volkswagen, odskočili si jeho designéři na chvíli k Nissanu, s nímž dohromady vytvořili kupé GT-R50 by Italdesign. To oslavuje padesátiny jak označení GT-R u Nissanu, tak samotného Italdesignu. A jedná se o vůbec první italsko-japonskou spolupráci. Italdesign také auto, ve spolupráci s designérskými centry Nissanu v Londýně a Spojených státech, postavil.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy