Lepší auta koupit nemůžete, tvrdí sami řidiči. Bodují Korejci, uspěla i Škoda

Jan Matoušek Jan Matoušek
21. 6. 2022 6:02
Ačkoliv řada automobilek osekává počty výbavových stupňů nebo motorizací, samotných modelů je na trhu stále nepřeberné množství. Spoustu zájemců o nové auto tak napadne otázka, jak se v nabídce vlastně orientovat. Například britský magazín Auto Express každoročně vydává přehled nejlepších aut podle hodnocení samotných majitelů. I letos uspěl jeden z vozů Škoda, ještě více se ale dařilo Korejcům.
Foto: Shutterstock

Driver Power magazínu Auto Express je každoročně největším průzkumem spokojenosti majitelů s novými auty minimálně ve Velké Británii. Týká se aut, která si účastníci koupili v posledních dvou letech. Ti hodnotí nejrůznější atributy svého vozu, například jízdní vlastnosti, projev motoru a převodovky, kvalitu zpracování, spolehlivost nebo funkčnost výbavy. Celkem se jedná o deset kategorií, z nichž se pak vypočítává celkové hodnocení daného modelu a podle něj pořadí v příslušném žebříčku. Ten je rozdělen na auta nová a ojetá.

Jak uvádějí zástupci časopisu, dohromady museli zanalyzovat asi 400 tisíc dat, z nichž tedy vyšlo pořadí 75 nejlepších nových aut, která si člověk ve Velké Británii může koupit. A protože jde vlastně o stejné automobily, jenž jsou v nabídce i v Česku, může mít podobný žebříček relevanci i pro některé české zájemce o nový vůz. V následujícím přehledu si tak můžete prohlédnout, která auta považují britští řidiči za ta vůbec nejlepší.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
Další zprávy