Nejdražší motocykl světa je Harley-Davidson posypaný diamanty a zlatem. Stojí 41 milionů

Jan Markovič Jan Markovič
20. 5. 2018 8:53
Motocykl si nechala na zakázku vyrobit švýcarská šperkařská a hodinářská firma Bucherer. Stroj poslouží doslova jako výkladní skříň jejich produktů. Na karoseri má celkem 360 diamantů a zlaté díly nejsou lakované, nýbrž pozlacené. Prohlédněte si nejdražší motorku světa v následujícím přehledu. Na konci najdete i video.

Z vojáka ozdobou

Harley-Davidson Blue Edition začal svůj život jako standardní model Softail Slim S, který si můžete prohlédnout na obrázku vpravo. Švýcarská firma Bündnerbike, jenž je známá úpravami luxusních motocyklů, jej ale předělala k nepoznání. Pracovníci společnosti na stroji strávili celkem 2500 hodin práce. Výsledek je ovšem impozantní. Nápadný je už díky přepychové modré barvě, kterou doplňují pozlacené díly. Pokryté zlatem jsou nejen pružiny, ale třeba i šrouby a další detaily.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy