Ford Mustang jako konkurent Škody nebo Hyundai. Které elektrické SUV je levnější?

Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 6. 2021 6:02
Ford zveřejnil český ceník Mustangu Mach-E. S legendárním muscle carem má společné jméno a několik designových detailů, jinak je to ale zcela jiné auto. A tak najednou i Mustangu můžou zatápět Škoda, Hyundai nebo VW. Všechny tyto značky totiž, podobně jako Ford, nabízejí rodinné elektrické SUV. Jak si Mustang vede proti Enyaqu iV a dalším, se dozvíte v galerii.

Ford Mustang Mach-E - od 1 299 900 Kč

Ford Mustang Mach-E má s běžným Mustangem společné prakticky jen jméno, logo a několik designových elementů. Přesto by mohlo jít o prodejní hit, čemuž napovídají i letošní čísla vyrobených kusů, v nichž elektrická verze zatím těsně předstihla spalovací kupé a kabriolet. Na českém trhu, kam nedávno auto vstoupilo, ale čeká celá řada konkurentů - Volkswagen ID.4, Hyundai Ioniq 5 a samozřejmě Škoda Enyaq iV. A to jsme pořád v neprémiové části trhu.

V Česku je elektrické SUV možné koupit ve dvou výbavách, které se liší podle poháněné nápravy. Klasická zadokolka začíná na 1 299 900 korunách s elektromotorem o výkonu 198 kW a využitelnou kapacitou baterie 68 kWh. Čtyřkolka se stejným výkonem i baterií stojí o 200 tisíc korun více. Existují i silnější varianty, jejichž baterka má využitelných 88 kWh.

Výbava verze s pohonem zadních kol obsahuje 10,2palcové budíky, obrovskou 15,5palcovou centrální dotykovou obrazovku systému SYNC 4A s navigací, automatickou dvouzónovou klimatizaci, plnou paletu asistentů včetně hlídání mrtvého úhlu a adaptivního tempomatu, bezdrátové dobíjení telefonů, odemykání pomocí telefonu, diodová přední světla nebo 18palcová litá kola.

Čtyřkolka nad rámec toho nabízí ještě řadu vizuálních doplňků, 19palcová litá kola, elektrická přední sedadla, adaptivní diodová světla vpředu, akustickou fólii skel předních dveří nebo falešný dekor z uhlíkových vláken v interiéru. Vedle metalízy existují už jen dva další příplatky - sada Technology (elektrické víko kufru, panoramatická kamera, samočinné parkování a lepší audio) a Technology Plus (navíc ještě panoramatická střecha nebo elektrická přední sedadla).

Důležité je také zmínit, že auto bude možné koupit jen přes internet. U dealera si jej vyzkoušíte i vyzvednete, ale samotnou objednávku bude potřeba udělat on-line. A přestože automobilka má na svých stránkách ceník už dnes, složit objednávku bude možné až na přelomu letošního a příštího roku. Celý test vozu najdete zde.

Ceník - Ford Mustang Mach-E

Mach-E Mach-E AWD
198 kW / 68 kWh 1 299 900 Kč 1 499 900 Kč
216 kW / 88 kWh 1 499 900 Kč ----------
258 kW / 88 kWh ---------- 1 699 900 Kč
 

Právě se děje

před 10 minutami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 2 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Kvůli obavám z transparentnosti v zemi přišlo Maďarsko o miliony eur z Norských fondů

Maďarsko tento týden formálně přišlo o přístup k více než 200 milionům eur (5,1 miliardy korun) z takzvaných Norských fondů kvůli rostoucím obavám dárců o kvalitu právního státu v zemi. Maďarsko se nedokázalo dohodnout s Norskem, Islandem a Lichtenštejnskem, které finance poskytují, na způsobu vyplacení peněz. Země se obávají, že by přerozdělování v Maďarsku mohlo podléhat politickým tlakům Budapešti. Na spor upozornil server Politico.

Při vyplácení grantů Norsko, které poskytuje 95 procent prostředků, a jeho partneři trvají na tom, aby o přidělení grantů pro občanskou společnost rozhodovaly a peníze spravovaly osoby vybrané ve veřejných soutěžích na základě kompetencí, odborných znalostí a řídících schopností. Ačkoliv maďarská vláda původně s tímto způsobem rozdělování grantů souhlasila, podle norské vlády nakonec Budapešť takto vybraného kandidáta odmítla.

Tři dárcovské země jsou členy evropského ekonomického prostoru, ale nikoliv Evropské unie. Granty vyplácené v 15 zemích mají sloužit ke snižování sociálních a ekonomických rozdílů v Evropě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy