Vyzkoušeli jsme si obytný mercedes. Přespí v něm pět lidí a jezdí jako osobák. Konkurentů moc nemá

Jiří Kaloč
1. 7. 2018 14:22
Benátský kupec Marco Polo podnikl ve 13. století neuvěřitelnou cestu z Itálie do Číny a na základě tohoto putování napsal knihu, která je považována za nejstarší svědectví o Asii. Jeho jméno je dnes symbolem objevování. A tak byl podle něj pojmenován kráter na odvrácené straně Měsíce, letiště v Benátkách, brazilský autobus nebo jeden německý obytný automobil. Dům na kolech se jménem slavného cestovatele má Mercedes v nabídce již od roku 1997. Poslední verzi představuje model s dodatkovým jménem Horizon. Je určen pro cestovatele, kteří raději večer zajdou do restaurace a k přenocování nepotřebují více než kvalitní postel. Zároveň jsou zvyklí na cestování v plném komfortu osobního auta.

Tři varianty na výběr

Úprava Marco Polo od Mercedesu s výbavou od firmy Westfalia má mezi karavanisty solidní renomé. V poslední generaci postavené na modelu Vito se nabízí obytný automobil hned ve třech verzích. Zákazník si tak může vybrat, zda si vystačí se zvedací střechou a lůžkovou úpravou interiéru, nebo potřebuje k životu kuchyňskou linku s lednicí, vařičem a dřezem. První dva se jmenují Marco Polo Activity a Marco Polo Horizon, třetí pak prostě Marco Polo. 

Plně vybavené Marco Polo je sice relativně kompaktní, ale již pravý obytný automobil. Můžete v něm proto bydlet se vším komfortem, ale s ohledem na celkovou hmotnost se pohybuje trochu těžkopádně a využití jeho vnitřního prostoru je vzhledem k vestavěné kuchyňské lince omezené. Oproti tomu modely Activity a Horizon mají vlastně pouze výbavu na spaní, ale jinak je lze v každodenním životě používat jako klasické MPV. Rozdíl je v tom, že verze Activity je postavená na užitkovém Vitu, zatímco Horizon vychází z osobní třídy V.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy