Projeli jsme se na Jawě Pionýr. Má vtipnou značku, kterou nedostanete ani na přání

Eva Srpová Blahoslav Baťa Eva Srpová, Blahoslav Baťa
19. 10. 2021 11:45
Pincek, Pionýr, někdy trochu mylně fichtl. Říkalo se mu různě. Zkrátka jawácký malý motocykl, na kterém od konce padesátých až do osmdesátých let začínal skoro každý. Jawu 50/555 si z nostalgie začíná pořizovat čím dál víc fanoušků. Projeli jsme se na krásně zrenovovaném stroji s původní registrační značkou, díky které ostatní řidiči na jezdce pobaveně mávají.
Jawa 50/555 Pionýr | Video: Blahoslav Baťa, Eva Srpová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Bouřky rozvodnily některé toky, dopravu komplikovaly popadané stromy

Bouřky a vydatné večerní deště ve středu večer rozvodnily v Česku některé toky, poničily střechy a komplikovaly dopravu na železnici. V jižních Čechách vystoupaly dva potoky, Křemžský a Zlatý na 3. povodňový stupeň, tedy ohrožení. Obec Ktiš na Prachaticku voda odřízla od okolí, před 23:00 se ale situace uklidnila. Třetího stupně dosáhl večer také potok Botič v Jesenici u Prahy, v osadě Kocanda večer pytlovali.

Silné bouřky dnes přecházejí v pásu od východu Středočeského kraje přes Vysočinu do Pardubického a Královéhradeckého kraje. Podle meteorologů při nich může napršet až 90 litrů na metr čtvereční a řeky odvodňující Šumavu a Novohradské hory mohou dosáhnout i na třetí povodňový stupeň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy