Jak jde Alze nabízet Tesly po internetu? Zatím neprodala jediný vůz, svezly se však stovky zvědavců

Eva Srpová Eva Srpová
8. 9. 2017 18:04
E-shop Alza odstartoval ve druhé polovině června letošního roku on-line prodej elektromobilů Tesla. Je možné si vybírat buď Teslu Model S 75D, nebo X 100D, zpočátku firma pořídila vždy jeden kus od každého modelu. Za téměř tři měsíce společnost sice eviduje zájem zvědavců, kteří se vozem svezli, ke koupi auta však zatím nedošlo.
V Tesle nabízené Alzou od června letošního roku se svezly stovky lidí, ale zatím žádný si ji nekoupil. Firma říká, že má prvního vážného zájemce.
V Tesle nabízené Alzou od června letošního roku se svezly stovky lidí, ale zatím žádný si ji nekoupil. Firma říká, že má prvního vážného zájemce. | Foto: Ondřej Běhal

E-shop Alza spustil 20.června letošního roku on-line prodej elektromobilů Tesla. Firma se tak stala jediným prodejcem elektromobilů Tesla v Česku, oficiální zastoupení automobilky na našem trhu stále chybí.

Zájemci o koupi vozu tedy vždy museli kontaktovat firmy, které jim prodej zprostředkovaly, anebo vyrazit sami pro auto do centrály v nizozemském Tilburgu.

Alza nabízí ke koupi buď Teslu Model S 75D za 2 999 999 korun, nebo X 100D za 3 499 999 korun, zpočátku firma pořídila vždy jeden kus od každého modelu. Současně také otevřela v Praze-Holešovicích nabíjecí stanici pro elektromobily.

Za téměř tři měsíce od spuštění on-line prodeje společnost sice eviduje zájem zvědavců, kteří se vozem svezli, ke koupi auta však zatím nedošlo.

"Na Alza showroomu si vystavené vozy prohlédlo více než 200 000 zákazníků a stovky z nich využily možnost se vozem svézt. Jednání probíhají, máme prvního vážného zájemce," říká Jaromír Řánek, ředitel vývoje byznysu firmy Alza.

Že k finálnímu podpisu smlouvy zatím nedošlo, ho neznepokojuje, podle něj to také souvisí s tím, že český zákazník se při koupi vozu déle rozhoduje.

"Naši roli vidíme také ve vysvětlování a edukaci, proč je elektromobil dobrá volba," dodává Jaromír Řánek, firma chce v budoucnosti nabízet po internetu i jiné modely modely aut. Zda půjde i o běžnější vozy s konvenčním spalovacím motorem, však neprozradila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy