Jak jde Alze nabízet Tesly po internetu? Zatím neprodala jediný vůz, svezly se však stovky zvědavců

Eva Srpová Eva Srpová
8. 9. 2017 18:04
E-shop Alza odstartoval ve druhé polovině června letošního roku on-line prodej elektromobilů Tesla. Je možné si vybírat buď Teslu Model S 75D, nebo X 100D, zpočátku firma pořídila vždy jeden kus od každého modelu. Za téměř tři měsíce společnost sice eviduje zájem zvědavců, kteří se vozem svezli, ke koupi auta však zatím nedošlo.
V Tesle nabízené Alzou od června letošního roku se svezly stovky lidí, ale zatím žádný si ji nekoupil. Firma říká, že má prvního vážného zájemce.
V Tesle nabízené Alzou od června letošního roku se svezly stovky lidí, ale zatím žádný si ji nekoupil. Firma říká, že má prvního vážného zájemce. | Foto: Ondřej Běhal

E-shop Alza spustil 20.června letošního roku on-line prodej elektromobilů Tesla. Firma se tak stala jediným prodejcem elektromobilů Tesla v Česku, oficiální zastoupení automobilky na našem trhu stále chybí.

Zájemci o koupi vozu tedy vždy museli kontaktovat firmy, které jim prodej zprostředkovaly, anebo vyrazit sami pro auto do centrály v nizozemském Tilburgu.

Alza nabízí ke koupi buď Teslu Model S 75D za 2 999 999 korun, nebo X 100D za 3 499 999 korun, zpočátku firma pořídila vždy jeden kus od každého modelu. Současně také otevřela v Praze-Holešovicích nabíjecí stanici pro elektromobily.

Za téměř tři měsíce od spuštění on-line prodeje společnost sice eviduje zájem zvědavců, kteří se vozem svezli, ke koupi auta však zatím nedošlo.

"Na Alza showroomu si vystavené vozy prohlédlo více než 200 000 zákazníků a stovky z nich využily možnost se vozem svézt. Jednání probíhají, máme prvního vážného zájemce," říká Jaromír Řánek, ředitel vývoje byznysu firmy Alza.

Že k finálnímu podpisu smlouvy zatím nedošlo, ho neznepokojuje, podle něj to také souvisí s tím, že český zákazník se při koupi vozu déle rozhoduje.

"Naši roli vidíme také ve vysvětlování a edukaci, proč je elektromobil dobrá volba," dodává Jaromír Řánek, firma chce v budoucnosti nabízet po internetu i jiné modely modely aut. Zda půjde i o běžnější vozy s konvenčním spalovacím motorem, však neprozradila.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy