Legenda se vrací: Volkswagen potvrdil výrobu nástupce legendárního „busíku“. Půjde o elektromobil

Koncept elektrického mikrobusu se snaží působit na pohled stejně sympaticky jako původní verze, která se vyráběla od počátku 50. let až do konce let šedesátých.
Volkswagen Bus neboli „busík" či „bulík„“ se začal vyrábět už v padesátých letech v první generaci T1 a byl nahrazen generací druhou (T2) až v roce 1967. Právě na vzhled první generace chce novodobá dodávka navázat.
Konceptů moderní verze busíku vzniklo už v minulosti více. Tento má ale k sériové výrobě pravděpodobně nejblíž.
Koncept mikrobusu I.D. Buzz Volkswagen představil na letoším autosalonu v Detroitu. Nicméně ani v tomto případě automobilka zároveň  nepotvrdila, že by se seriózně uvažovalo o sériové výrobě...
...avšak Herbert Diess, šéf automobilky Volkswagen, letos v srpnu médiím oznámil, že skutečně vznikne produkční verze, a to nejpozději v roce 2022.
Foto: Volkswagen
Eva Srpová Eva Srpová
22. 8. 2017 6:54
Volkswagen Bus je už dnes legendou, ikonický mikrobus s unikátním vzhledem krabičky na kolech se má ale začít znovu vyrábět. Potvrdil to sám šéf Volkswagenu Herbert Diess. V duchu současných trendů ale půjde o elektromobil. V tuto chvíli žádná automobilka nenabízí elektrickou dodávku, která by Volkswagenu konkurovala, ale než přijde novodobý „bus“ na trh, možná se situace změní. Vyrábět se má začít až v roce 2022.

Není to poprvé, kdy Volkswagen mluvil o tom, že by chtěl navázat na legendární model Volkswagen T1/T2, který je i v současnosti v komunitě veteranistů velmi oblíbený. 

Nyní se ale zdá, že k sériové podobě nástupce mikrobusu, který je současně jedním z nejsilnějších symbolů hippies a oblíbencem snad všech surfařů světa, je skutečně nejblíž. 

Koncept I.D. Buzz totiž předznamenává podobu sériové verze mikrobusu, který se má začít vyrábět v roce 2022. A navíc bude jezdit čistě na elektřinu. Podívejte se do galerie, co vše o něm v tuto chvíli víme.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy