Foto: Roztomilý a retro. Koncept Fiatu oslavuje plážové auto z padesátých let

Fiat 500 Spiaggina poslouží jako základ sériovému modelu. Půjde o variantu polootevřeného vozu Fiat 500C.
Společnost Garage Italia, která za konceptem stojí, se nechala inspirovat plážovým modelem Fiatu 500 z konce padesátých let. Auto se jmenovalo Fiat Jolly a říkalo se mu právě Spiaggina.
Vůz je nápadný nejen stavbou karoserie, ale i barevným provedením, které kombinuje bledě modrou a bílou barvu.
Barevné tóny se opakují v kabině, která tak ke karoserii skvěle padne. I v malých předních sloupcích stále zbyl dostatek místa na reproduktory.
Pohled shora odhaluje fakt, že v kabině zůstal prostor jen pro dva cestující. Další dvě sedačky vzadu padly za oběť zavazadlovému prostoru.
Foto: Fiat
Jan Markovič Jan Markovič
10. 7. 2018 11:52
Fiat vzpomíná na konec padesátých let, kdy na silnice vyjelo plážové vozítko Jolly. Auto bez střechy s titěrným kufrem a integrovanou sprchou na špinavé nohy se hodí pro cestování mezi středomořskými plážemi. Automobilka z něj postaví sériové auto, i když nebude tak odvážné jako jeho předchůdce.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy