Foto: Roztomilý a retro. Koncept Fiatu oslavuje plážové auto z padesátých let

Fiat 500 Spiaggina poslouží jako základ sériovému modelu. Půjde o variantu polootevřeného vozu Fiat 500C.
Společnost Garage Italia, která za konceptem stojí, se nechala inspirovat plážovým modelem Fiatu 500 z konce padesátých let. Auto se jmenovalo Fiat Jolly a říkalo se mu právě Spiaggina.
Vůz je nápadný nejen stavbou karoserie, ale i barevným provedením, které kombinuje bledě modrou a bílou barvu.
Barevné tóny se opakují v kabině, která tak ke karoserii skvěle padne. I v malých předních sloupcích stále zbyl dostatek místa na reproduktory.
Pohled shora odhaluje fakt, že v kabině zůstal prostor jen pro dva cestující. Další dvě sedačky vzadu padly za oběť zavazadlovému prostoru.
Foto: Fiat
Jan Markovič Jan Markovič
10. 7. 2018 11:52
Fiat vzpomíná na konec padesátých let, kdy na silnice vyjelo plážové vozítko Jolly. Auto bez střechy s titěrným kufrem a integrovanou sprchou na špinavé nohy se hodí pro cestování mezi středomořskými plážemi. Automobilka z něj postaví sériové auto, i když nebude tak odvážné jako jeho předchůdce.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy