Foto: Na výstavě Motosalon se předvádí luxusní české motocykly i airbag pro motorkáře

Foto: Na výstavě Motosalon se předvádí luxusní české motocykly i airbag pro motorkáře
Jednou z hvězd výstavy je bezesporu český luxusní motocykl FGR MIDALU, který se vyrábí pouze na zakázku. Naháč překvapí i velký motorem – pohání ho totiž šestiválec s objemu 2442 ccm.
Zde je záběr na motor. Že půjde o rychlý stroj s pořádným zvukem není pochyb. Výrobce má navíc zkušenosti ze závodních okruhů.
Velký zájem je ale i o legendu mezi českými motocykly. JAWA se v poslední době pustila hned do několika nových modelů, které se na Motosalonu vystavují. Veze se na vlně retro designu, který je oblíbený.
Na retro samozřejmě sází i Vespa. Tento klasický italský výrobce je populární po celé Evropě i mimo ni.
Foto: Libor Fojtík
Jan Markovič Jan Markovič
3. 3. 2017 15:17
V pražských Letňanech začala ve čtvrtek odpoledne výstava Motosalon 2017, která láká všechny příznivce motorek, tříkolek i čtyřkolek. Premiéru si na ní odbyl luxusní český motocykl se šestiválcovým motorem. Ukazuje se tu také klasická značka Jawa, nechybí Harley-Davidson. Prohlédnout si lze i oblečení pro motorkáře včetně speciální vesty s integrovaný airbagem. Motosalon bude veřejnosti otevřen až do neděle 5. března.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy