Foto: Na Dakar se trénuje v marocké poušti. Vyzkoušeli jsme výcvik jezdců rallye na vlastní kůži

Foto: Na Dakar se trénuje v marocké poušti. Vyzkoušeli jsme výcvik jezdců rallye na vlastní kůži
Na zvlněných pláních asi 50 kilometrů od Marrákeše bývá obvykle slyšet jen svist větru, který převaluje písek mezi nízkými kopci. Teď ho ale přehlušuje řev vytočeného motoru auta, za nímž stoupá oblak prachu jako pára za lokomotivou. Německý tým X-raid vyrazil do Maroka, aby se tady připravil na další ročník nejslavnějšího závodu světa – rallye Dakar.
X-raid patří mezi velké týmy. Ve své flotile má celkem osm vozů Mini, do marocké pouště si ale s sebou vzal jen dva.
Na místě ovšem nechybí jeho hlavní hvězda – finský jezdec Mikko Hirvonen, který se k X-raidu přidal poté, co úspěšně ukončil svou kariéru v závodech rallye WRC.
S testováním mu pomáhá i jeho navigátor, Francouz Michel Périn.
Foto: X-raid
Jan Markovič Jan Markovič
18. 6. 2017 8:26
Ačkoliv další ročník nejslavnějšího závodu na světě Rallye Dakar začíná až v lednu, německý tým X-raid se už nyní připravuje na akci. Své jezdce, navigátory i závodní speciály Mini John Cooper Works Rallye připravuje na pustých pláních nedaleko marocké metropole Marrákéše. Byli jsme se podívat, jak takové přípravy probíhají. A hned jsme se do nich i museli zapojit. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Ve dvanáctipatrovém bytovém domě na východě Slovenska vybuchl plyn. Podle hasičů hrozí zřícení budovy, ve které je více lidí. Na místě je jeden mrtvý

Zdroj: ČTK
Další zprávy