Peugeot odtajnil největšího favorita příští Rallye Dakar. Místo modelu 2008 se podobá nové 3008

Peugeot odtajnil největšího favorita příští Rallye Dakar. Místo modelu 2008 se podobá nové 3008
Typický prvek designu zádě nové generace SUV 3008, ale i dalších peugeotů, takzvané vrypy lvích drápů na zadních světlometech, ale zůstane zachován i u soutěžního speciálu.
Auto se veřejnosti poprvé představí na říjnovém pařížském autosalonu.
Novinkou je v závodním speciálu například klimatizační systém. Posádky už se tak nebudou péct v nesnesitelných vedrech.
Speciál bude opět pohánět naftový motor.
Foto: Peugeot
Ondřej Běhal
13. 9. 2016 10:47
Peugeot zveřejnil vizáž speciálu, se kterým bude obhajovat vítězství v kategorii automobilů na Rallye Dakar. Novinka 3008 DKR si vzala jako předobraz novou generaci SUV 3008 místo menší 2008, s jejíž soutěžní verzí letos vyhrál slavnou soutěž dobrodruhů Stéphane Peterhansel. Další podrobnosti najdete ve fotogalerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy