Foto: Obdivovali jsme sbírku aut monackých vládců. Najdete v ní sporťáky i pásové polární vozidlo

Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
2. 4. 2017 7:47
Žádný fanoušek aut si při návštěvě monackého knížectví nesmí nechat ujít návštěvu soukromé sbírky aut tamních princů a knížat. Vozidla nejrůznějšího věku, velikosti, rychlosti, stáří i ceny začal sbírat koncem padesátých let kníže Rainier III a v roce 1993 se rozhodl svou kolekci zpřístupnit veřejnosti. Po Rainierově smrti v roce 2005 pokračoval v díle jeho syn Albert, který ale před pěti lety sbírce trochu pustil žilou, když prodal v aukci 38 ze 142 modelů. I tak ale zůstala v muzeu spousta skvostů, které stojí za vstup v ceně 6,50 eur pro dospělé a tři eura pro děti. Ať už cestu do Monaka plánujete, nebo ne, podívejte se na některé exponáty do galerie.
 

Právě se děje

před 22 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 20 lidí

Nejméně 20 lidí přišlo o život a 40 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Agentura AFP píše o 17 mrtvých, agentura Reuters o deseti obětech či zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

Další zprávy