Foto: Socialistické závoďáky z Poháru míru a přátelství. Lady jsou zkrátka nesmrtelné

Do Brna o víkendu dorazilo skoro čtyřicet formulových a automobilových youngtimerů. Nejvíce zastoupená byla Lada.
Jel se druhý zářijový víkend na Masarykově okruhu. Z čistě sportovního úhlu pohledu panoval mezi cestovními vozy paradoxně nejstarší žigulík, tedy Lada 2101.
U formulí tomu bylo naopak. Nejrychlejší byla Estonia-25 pocházející z roku 1989, tedy ze samého konce éry šampionátu východního bloku zvaného Pohár míru a přátelství.
Vylepšená Lada 2105 si ponechala základní rysy své předchůdkyně 2101, na první pohled byla identifikovatelná díky velkým hranatým světlům.
Udělat ze svého "osttimera" skutečný závoďák ale není jen tak. Musíte se smířit s tím, že váš miláček dojde značné úhony. V kabině zmizí skoro všechno snad kromě palubní desky. A samozřejmě podlahy.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
11. 9. 2018 15:04
S čím se závodilo za železnou oponou? Podívejte se se na fotografie ze závodů série HAIGO. Stroje na brněnském Masarykově okruhu připomněly éru socialistického Poháru míru a přátelství.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy