Do Plzně se sjely benzinové skvosty. Komornější Legendy přilákaly LaFerrari i auto Lídy Baarové

Patrně největším lákadlem letošního ročníku výstavy bylo žluté LaFerrari.
Už před akcí lákali pořadatelé na dvě československá auta. Praga Grand z roku 1919 byla majetkem prezidentské kanceláře a existuje předpoklad, že v ní jezdil sám Masaryk...
...a otevřený model Praga Lady pro změnu používala filmová diva Lída Baarová.
Nejde ale o jediná československá auta, která se na výstavě prezentovala. Celá jedna hala byla věnovaná stému výroční založení republiky, k vidění tak byl průřez od dávné minulosti až téměř po současnost. A když jsme v Plzni, nesmí chybět pivovarnický náklaďák. Zde Tatra 30.
Předválečnou éru zastupovaly třeba Walter Junior...
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
22. 7. 2018 12:12
Do bývalého depa plzeňských dopravních podniků se již podruhé sjely veterány, youngtimery i současná auta. Akce s názvem Skvosty s vůní benzinu letos přilákala více automobilů (a také motorek) než loni. K vidění byla řada unikátních vozidel, které se nepředstavily ani na nedávných Legendách v pražských Holešovicích. Právě k této akci by se ta plzeňská dala, i když v menším měřítku, přirovnat. Do galerie se podívejte, co všechno bylo v areálu DEPO2015 k vidění.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy