Exkluzivní data o inzerci ojetin: Passatů je v bazarech víc než Superbů

Martin Přibyl Martin Přibyl
5. 10. 2018 6:02
Čím dál více dieselů a čím dál více BMW. Kromě dovezených ojetých vozů u nás množství nabízených ojetin doplňují i vyřazené vozy z firemních flotil. Podívejte se na přehled nejčastěji nabízených modelů.

Seriál o českém trhu s ojetými vozy (druhý díl). Jaká auta si Češi nejraději kupují v bazarech? Jaká dovážejí ze zahraničí? Jak se na tom všem projevila aféra Dieselgate a do jakých modelů má smysl investovat s ohledem na zůstatkovou hodnotu? Ve spolupráci se společností Cebia a s využitím dat Svazu dovozců automobilů mapujeme situaci na českém trhu s ojetinami.

Ve druhém díle se budeme věnovat inzerci. Srovnáváme podíl jednotlivých modelů v inzerci za první pololetí roku 2018.

Foto: BMW

11. BMW řady 5: 1,20 %

Nejluxusnější vůz v přehledu je desátý, v inzerci je však pětkových BMW stále více a více. Nejlevnější dokonce pořídíte za nějakých 20 000 Kč, bude se přitom jednat o generaci s kódovým označením E39 z přelomu tisíciletí. Nájezdy bývají vysoké (s autem jezdil pravděpodobně nějaký vysoce postavený manažer), riziko stočení s ohledem na odolný interiér, který snadno maskuje najeté kilometry, také. Zajímavým tipem v nabídce může být předchozí generace (F10), ceny se díky loňskému příchodu zbrusu nové pětky dostaly u nejstarších exemplářů pod 300 000 Kč. Za to dostanete stále velice moderní a propracovaný automobil.

 

Právě se děje

Další zprávy