Co se skrývá za obřími ledvinkami? Představujeme techniku luxusního BMW řady 7

Martin Přibyl Martin Přibyl
29. 6. 2019 6:54
Vzhled nejluxusnějšího mnichovského sedanu budí kontroverze. Řada 7 dostala při faceliftu výrazně větší ledvinky a naopak přední světlomety jsou oproti původnímu provedení nižší a subtilnější. Nenechte se ale odradit fotkami. Vedle toho, že naživo auto vypadá dobře, přinesla modernizace i zásadní změny technického rázu. Pojďme se na ně podrobně podívat.
Foto: BMW

Nepoznáte ji jen podle ledvinek

Hodnocení designu je rozhodně věcí vkusu. Nová řada 7 ale má být díky změnám, které na její karoserii proběhly, již na pohled ještě prestižnějším a luxusnějším vozem. Vezměte si třeba takovou o pět centimetrů vyšší příď, která má zdůrazňovat majestátnost auta. Světelné propojení zadních obrysových světel pak auto jednoznačně rozšiřuje a zdůrazňuje jeho proporce. Další změny pak vylepšují třeba aerodynamiku.

Změny na řadě 7 se ostatně dotkly prakticky všech dílů přídě a zádě vozu. Pokud vám ledvinky přijdou na fotkách příliš velké (oproti předchozímu provedení byly zvětšeny o 40 procent a společně s nimi dostalo auto i větší znak na kapotě), věřte, že naživo nepůsobí obzvlášť v černé barvě nikterak rušivě.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Česko v pololetí získalo od Evropské unie o 38,7 miliardy korun více, než zaplatilo

Česká republika v letošním prvním pololetí získala z rozpočtu Evropské unie o 38,7 miliardy korun více, než do něj odvedla. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Loni v pololetí takzvaná čistá pozice ČR činila 50,1 miliardy korun.

Od vstupu do EU v květnu 2004 do konce června zaplatilo Česko do rozpočtu EU 709,8 miliardy korun a získalo z něj 1,64 bilionu korun. Česko dosud získalo z EU o 934,2 miliardy korun více, než do něj odvedlo. "Předpokládám, že celkovou čistou pozici ve výši jednoho bilionu korun bychom měli dosáhnout nejpozději v první polovině roku 2022," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy