Deset tipů na cenově výhodná nová auta. U prostorných MPV ušetříte klidně statisíce

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 3. 2019 6:04
Nejrůznějším žebříčkům nejlevnějších aut často dominují modely rumunské Dacie. Ty jsou poměrem cena/výkon nedostižné prakticky v každém segmentu, kde se objeví. Cenově zajímavých automobilů na trhu je však daleko více. Na některé modely, které jsou poměrem ceny a výbavy pro zákazníka zajímavé, jsme se podívali v následující galerii. Nejde o celkový výčet, spíše o přehled aktuálně zajímavých nabídek, které lze najít v cenících jednotlivých modelů.

Přehled kompaktních automobilů v Česku do 350 tisíc korun najdete pod tímto odkazem.

Foto: FCA

Fiat Tipo Italia - 289 900 Kč

Rozměry (d/š/v): 4368/1792/1495 mm (hatchback); 4532/1792/1497 mm (sedan); 4571/1792/1512 mm (kombi)
Rozvor: 2636 mm (sedan); 2638 mm (hatchback, kombi)
Kufr: 440 l (hatchback); 520 l (sedan); 550 l (kombi)
Benzinové motory: 1.4 (70 kW), 1.4 T-Jet (88 kW)
Naftový motor: 1.6 MultiJet (88 kW)
Cena od: 289 900 Kč

Mimo Dacii Logan je právě Fiat Tipo, přestože nejde o výběhový model, jedním z nejvýhodnějších zástupců kompaktního segmentu. Zájem se pak dovozce italského výrobce rozhodl ještě podpořit uvedením akčního modelu Italia a Italia Extra. Cenově není nejlevnější z celé nabídky Tipa, má ale bohatou výbavu (podle Fiatu takovou, kterou Češi nejvíce preferují) v kombinaci s již zmíněnou příznivou cenou. Auta by navíc měla být dostupná bez čekání.

Verze Italia nabízí manuální klimatizaci, tempomat, kožený volant, rádio nebo 15palcová ocelová kola. Jako sedan startuje na 289 900 korunách, hatchback je o 20 a kombi o 50 tisíc korun dražší. Ve všech případech je pod kapotou nejslabší atmosferická čtrnáctistovka, nic jiného ani v kombinaci s touto výbavou koupit nelze.

Verze Italia Extra má navíc automatickou klimatizaci, rádio se sedmipalcovou dotykovou obarzovkou, vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací senzory, mlhovky nebo 16palcová litá kola. Sedan je dostupný jen se čtrnáctistovkou za 329 900 korun, hatchback je o 30 tisíc dražší. Zároveň nabízí i přeplňovanou čtrnáctistovku za 389 900 korun. Kombi se ve vyšší verzi nabízí jen s přeplňovaným benzinovým motorem za 419 900 korun, případně naftovým agregátem s cenovkou vyšší o 50 tisíc korun.

Test sedanu i kombi čtete Vybermiauto.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 1 hodinou

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy