Deset tipů na cenově výhodná nová auta. U prostorných MPV ušetříte klidně statisíce

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 3. 2019 6:04
Nejrůznějším žebříčkům nejlevnějších aut často dominují modely rumunské Dacie. Ty jsou poměrem cena/výkon nedostižné prakticky v každém segmentu, kde se objeví. Cenově zajímavých automobilů na trhu je však daleko více. Na některé modely, které jsou poměrem ceny a výbavy pro zákazníka zajímavé, jsme se podívali v následující galerii. Nejde o celkový výčet, spíše o přehled aktuálně zajímavých nabídek, které lze najít v cenících jednotlivých modelů.

Přehled kompaktních automobilů v Česku do 350 tisíc korun najdete pod tímto odkazem.

Foto: FCA

Fiat Tipo Italia - 289 900 Kč

Rozměry (d/š/v): 4368/1792/1495 mm (hatchback); 4532/1792/1497 mm (sedan); 4571/1792/1512 mm (kombi)
Rozvor: 2636 mm (sedan); 2638 mm (hatchback, kombi)
Kufr: 440 l (hatchback); 520 l (sedan); 550 l (kombi)
Benzinové motory: 1.4 (70 kW), 1.4 T-Jet (88 kW)
Naftový motor: 1.6 MultiJet (88 kW)
Cena od: 289 900 Kč

Mimo Dacii Logan je právě Fiat Tipo, přestože nejde o výběhový model, jedním z nejvýhodnějších zástupců kompaktního segmentu. Zájem se pak dovozce italského výrobce rozhodl ještě podpořit uvedením akčního modelu Italia a Italia Extra. Cenově není nejlevnější z celé nabídky Tipa, má ale bohatou výbavu (podle Fiatu takovou, kterou Češi nejvíce preferují) v kombinaci s již zmíněnou příznivou cenou. Auta by navíc měla být dostupná bez čekání.

Verze Italia nabízí manuální klimatizaci, tempomat, kožený volant, rádio nebo 15palcová ocelová kola. Jako sedan startuje na 289 900 korunách, hatchback je o 20 a kombi o 50 tisíc korun dražší. Ve všech případech je pod kapotou nejslabší atmosferická čtrnáctistovka, nic jiného ani v kombinaci s touto výbavou koupit nelze.

Verze Italia Extra má navíc automatickou klimatizaci, rádio se sedmipalcovou dotykovou obarzovkou, vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací senzory, mlhovky nebo 16palcová litá kola. Sedan je dostupný jen se čtrnáctistovkou za 329 900 korun, hatchback je o 30 tisíc dražší. Zároveň nabízí i přeplňovanou čtrnáctistovku za 389 900 korun. Kombi se ve vyšší verzi nabízí jen s přeplňovaným benzinovým motorem za 419 900 korun, případně naftovým agregátem s cenovkou vyšší o 50 tisíc korun.

Test sedanu i kombi čtete Vybermiauto.cz

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy