Nejprodávanější auta světa. Do top 35 se zařadily i dva modely vyráběné v Česku

Foto: Jan Markovič
Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 2. 2019 6:02
Na celém světě se loni prodalo 95,6 milionu automobilů. Uvádí to portál Focus2Move, který shromažďuje data z většiny světových trhů. Tento počet meziročně znamená nárůst o 0,2 procenta. Mezi modely jsou tradičně silné americké pick-upy a samozřejmě také vozy kategorie SUV. Naopak některé tradiční modely zaznamenaly propad registrací. Podívejte se na 35 nejprodávanějších aut na světě - v žebříčku najdete i dva modely vyráběné v České republice.

Přehled nejprodávanějších aut v Česku najdete tady.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy