doručování

Ukrajinská společnost Nova Pošta chce letos otevřít pobočky v Česku i Německu

Ukrajinská doručovací skupina Nova Pošta, která sdružuje logistické podniky, chce na jaře otevřít pobočky v největších městech v Německu a také v České republice a v Rumunsku. Dnes o tom informoval server Interfax-Ukrajina. Firma už působí v Polsku, a to pod názvem Nova Post.

"Plánujeme to v Německu: prvním městem bude Berlín, pak Mnichov, Kolín nad Rýnem, Hamburk a zhruba desítka dalších. První otevřeme v dubnu," napsal na facebooku spoluvlastník firmy Volodymyr Poperešňuk. V případě České republiky mluví o začátku druhého čtvrtletí, v případě Rumunska o druhém čtvrtletí.

Nova Pošta na svých internetových stránkách uvádí, že patří k dvaceti největším plátcům daní na Ukrajině. V zemi provozuje zhruba 10 tisíc poboček a více než 13 tisíc výdejních schránek. V současné době tam zaměstnává více než 32 tisíc lidí, a patří tak mezi největší zaměstnavatele na Ukrajině.

Zdroj: ČTK

Firma DPD doručující zásilky může koupit firmu Geis Parcel

Firma DPD, která doručuje zásilky, může koupit firmy se stejným zaměřením Geis Parcel CZ a Geis Parcel SK. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), uvedl v tiskové zprávě mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Ani po fúzi nebude mít společnost významný tržní podíl, proto podle antimonopolního úřadu nebude narušena hospodářská soutěž. Úřad uvedl, že na trhu působí také řada dalších firem včetně nadnárodních společností. Největšími konkurenty účastníků transakce jsou na českém trhu balíkových služeb Česká pošta a společnost PPL, která patří do skupiny Deutsche Post DHL.

Zdroj: ČTK
Pokračovat