E-shop About You nezvládl příchod na český trh. Internet zaplavily nespokojené reakce

on on
23. 10. 2018 17:47
Německý e-shop s oblečením About You před dvěma týdny oficiálně začal nabízet zboží v Česku. Po vlně kritiky kvůli nedoručenému a poškozenému zboží se obchod omluvil, avšak zároveň vypnul možnost hodnocení stránky na Facebooku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Praha - Příchod nového hráče na český elektronický trh s oblečením budí přinejmenším rozpaky. Po Zalandu a Zootu mohou zákazníci objednávat oblečení z e-shopu About You. Sociální sítě se ovšem plní příspěvky nespokojených zákazníků, kteří na zboží čekali déle, než obchod sliboval, zatímco na infolince jim zaměstnanci e-shopu nebyli schopni poradit. Lidé si navíc stěžují, že některé zboží jim dorazilo poškozené.

E-shop slibuje dodání zboží, které je skladem, během 2-4 pracovních dní. Po vlně kritiky, že lhůty nezvládá, zakázal obchod hodnocení své stránky na Facebooku. Vedle toho také smazal některé příspěvky obsahující fotografie poškozeného zboží.

E-shop About You nabízí zaslání oblečení bez poštovného, funguje na principu, kdy si zákazník objedná více položek a nechá si jen některé. Zbytek zase zdarma vrátí. Podle příspěvků na internetu ovšem lidé čekají na dodání i více než dva týdny, nakoupili tedy ještě před oficiálním spuštěním služby v ČR.

Komentáře na sociálních sítích
Komentáře na sociálních sítích | Foto: Facebook/AboutYou

Celý systém kritizovali i někteří čeští blogeři. Zuzeta na svém blogu píše: "Halooo, takže vy víte, že on-line je důležitý a do eventu nasypete miliony, aktuálně promujete nákup přes mobilní aplikaci, a potom na správu stránky najmete studenta, robota nebo úplného idiota? Úroveň příspěvků, od obsahu až po gramatiku, se totiž profesionálovi rozhodně připsat nedá."

Publicista Daniel Dočekal zase na svém webu Pooh.cz zveřejnil několik komentářů, kde správci sociálních sítí odpovídají nespokojeným zákazníkům. Nechybí tykání ani pravopisné chyby.

Příspěvek na sociálních síti Facebook.
Příspěvek na sociálních síti Facebook. | Foto: Facebook.com/AboutYou

Po vlně kritiky se představitelé e-shopu na svých facebookových stránkách za problémy omluvili. "V prvních dnech provozu webu www.aboutyou.cz jsme čelili technickým problémům, které způsobily zpoždění objednávek i chybné informace o doručení. Na odstranění problému intenzivně pracujeme. V případě dotazů nám prosím pošlete číslo objednávky prostřednictvím soukromé zprávy. Pevně věříme, že nám zachováte, i přes počáteční nesnáze, přízeň." 

Firma se sídlem v Hamburku přišla do Česka po Německu, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii a Polsku. Především na Instagramu vedla před oficiálním zahájením prodeje silnou kampaň.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy