Tak vypadá boj o lidské životy v první linii. Fotoreportáž z jednotky intenzivní péče

Tak vypadá boj o lidské životy v první linii. Fotoreportáž z jednotky intenzivní péče
Zdravotní sestra se stará o covid pozitivního pacienta.
Příjem nových pacientů v těžkém stavu při onemocnění covid-19. Následující záběry byly pořízeny na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na konci listopadu 2021.
...
Kvůli zamezení atrofie svalů u ležících pacientů JIP je nutné jejich končetiny pravidelně protahovat.
Foto: Lukáš Bíba
Dan Poláček Pavel Švec Lukáš Bíba, Dan Poláček, Pavel Švec
Aktualizováno 4. 12. 2021 21:03
Pobyt na jednotce intenzivní péče je vždy skličující. Epidemie nemoci covid-19 to však ještě zvýraznila. Bohužel pacientů v těžkém stavu při nynější podzimní vlně neustále přibývá. Zdravotníci v mimořádném nasazení bojují o jejich životy. Mnohdy je to však marný boj. Následující záběry byly pořízeny na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na konci listopadu 2021.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

V Praze se zřítila část domu, nikdo není zraněný

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě byli hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy. Na twitteru to sdělili pražští hasiči. Stav domu prověří statik.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl ČTK mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA zruší některé sankce proti Venezuele, aby podpořily dialog mezi vládou a opozicí. Povolí některá jednání s venezuelskou ropnou společností PDVSA

Zdroj: ČTK
Další zprávy