Noční směna v kadeřnictvích: Lidé se pokoušeli využít posledních hodin před uzavřením

Noční směna v kadeřnictvích: Lidé se pokoušeli využít posledních hodin před uzavřením
Od čtvrtečních 6:00 do třetího listopadu začala platit nová vládní opatření. Mezi nimi i povinnost zavřít služby, jako jsou například masáže, kosmetika nebo právě kadeřnictví či holičství.
Některá kadeřnictví tak mimořádně "naskočila" na noční směnu.
Díváte se na snímky z pražských kadeřnictví.
...i zákazníci.
Foto: Lukáš Bíba
dap Ekonomika Lukáš Bíba, dap, Ekonomika
22. 10. 2020 11:48
Majitelé kadeřnictví se vrátili v čase do poloviny března. Vláda ve středu rozhodla, že stejně jako většina dalších služeb musí kvůli šířící se nákaze koronaviru zavřít své provozovny, stejně jako už to jednou oznámila před sedmi měsíci. Kadeřnice i kadeřníci na to však tentokrát zareagovali po svém: někteří nastoupili na noční šichtu, aby ještě stihli utržit nějaké peníze. Uvítali to i zákazníci.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zelenskyj odvolal šéfa ozbrojených sil země

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal vrchního velitele ozbrojených sil země Ruslana Chomčaka. Podle ukrajinské tiskové agentury Unian to oznámil prezidentský mluvčí, který odvolání zdůvodnil napětím mezi ozbrojenými silami a ministerstvem obrany.

"Volodymyr Zelenskyj nemá pochyb o vlastenectví, věrnosti přísaze a profesionalitě Ruslana Chomčaka, ale chce vidět synergii mezi ministerstvem obrany a ozbrojenými silami Ukrajiny, kterou nyní nepozorujeme. Pozorujeme naopak konflikty," uvedl mluvčí hlavy státu.

Chomčakovo místo zaujme Valerij Zalužnyj, který nyní stojí v čele operativního velitelství Sever. Chomčak dostane funkci v Radě národní bezpečnosti a obrany, což je orgán podléhající prezidentovi Ukrajiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy