Noční směna v kadeřnictvích: Lidé se pokoušeli využít posledních hodin před uzavřením

Noční směna v kadeřnictvích: Lidé se pokoušeli využít posledních hodin před uzavřením
Od čtvrtečních 6:00 do třetího listopadu začala platit nová vládní opatření. Mezi nimi i povinnost zavřít služby, jako jsou například masáže, kosmetika nebo právě kadeřnictví či holičství.
Některá kadeřnictví tak mimořádně "naskočila" na noční směnu.
Díváte se na snímky z pražských kadeřnictví.
...i zákazníci.
Foto: Lukáš Bíba
dap Ekonomika Lukáš Bíba, dap, Ekonomika
22. 10. 2020 11:48
Majitelé kadeřnictví se vrátili v čase do poloviny března. Vláda ve středu rozhodla, že stejně jako většina dalších služeb musí kvůli šířící se nákaze koronaviru zavřít své provozovny, stejně jako už to jednou oznámila před sedmi měsíci. Kadeřnice i kadeřníci na to však tentokrát zareagovali po svém: někteří nastoupili na noční šichtu, aby ještě stihli utržit nějaké peníze. Uvítali to i zákazníci.
 

Právě se děje

před 46 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy