Když kříže na Staroměstském náměstí dostanou jména. Lidé spontánně uctívají zemřelé

Když kříže na Staroměstském náměstí dostanou jména. Lidé spontánně uctívají zemřelé
...
...
...
...
Foto: Lukáš Bíba
dap Lukáš Bíba, dap
25. 3. 2021 11:44
Akci iniciativy Milion chvilek pro demokracii, která v pondělí pokryla dlažbu Staroměstského náměstí 25 tisíci kříži, lidé pojali po svém. Ke křížkům nosí svíčky, kladou květy a křídou připisují jména svých blízkých, kteří kvůli nemoci covid-19 zemřeli. Pieta měla podle organizátorů trvat pouze jeden den, ale Praha se nakonec rozhodla, že kříže budou na náměstí tak dlouho, dokud je déšť nesmyje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy