Foto: Polní nemocnice v Letňanech je téměř hotová. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá

Foto: Polní nemocnice v Letňanech je téměř hotová. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá
"Máme tu permanentně vojáky, kteří budují nemocnici, takže máme i dostatečnou kapacitu lidí," dodal Šlechta.
Běžně tudy chodí návštěvníci veletrhů.
Je tu ale i možnost výpomoci od lékařů z Nemocnice na Bulovce, pod kterou tato polní nemocnice bude organizačně spadat.
Tedy pro lidi, kteří už podstoupili léčbu v nemocnici.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal, Lukáš Bíba
22. 10. 2020 16:36
Polní nemocnice v pražských Letňanech by měla být od neděle schopná fungovat. V obřích halách výstaviště nyní stovka vojáků intenzivně připravuje zázemí a lůžka. Ležet by zde měli koronaviroví pacienti, kteří už mají nejtěžší průběh nemoci za sebou, půjde o takzvanou následnou péči. Starat se o ně budou hlavně armádní lékaři.
 

Právě se děje

před 29 minutami

K volbám se letos přihlásilo 22 volebních seskupení, méně než v minulých letech

K letošním volbám do sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to ze zjištění ČTK na krajských úřadech a pražském magistrátu. Lhůta pro nominace dnes v 16:00 skončila. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

Největší výběr by mohli mít voliči v Praze a v Jihomoravském kraji, kde bylo podáno 21 kandidátek. Naopak v Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji se sešlo po 17 kandidátkách.

Kandidátní listiny podle očekávání podaly všechny sněmovní strany, které podle průzkumů mají šanci znovu obsadit poslanecká křesla. ANO, SPD, ČSSD a KSČM kandidují samostatně, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vytvořily koalici Spolu, koaliční kandidátku sestavili také Piráti se Starosty.

Zástupci Trikolóry se propojili se Soukromníky a Svobodnými jako jedna volební strana. Místa ve Sněmovně by si chtěl udržet rovněž Volný blok. Favorizovanější je ale podle průzkumů nové hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Boeing kvůli závadě odložil plánovaný start zkušebního letu kosmické lodi Starliner k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Vyšetřování dospělo k závěru, že guvernér Cuomo sexuálně obtěžoval současné i bývalé státní pracovnice, oznámila generální prokurátorka New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy