Hejtmani, exministři i student s afrem. Podívejte se, kdo ve volbách spoléhá na kroužkování

Jan Hejl Jan Hejl
3. 9. 2017 19:00
Známé osobnosti se neucházejí o hlasy voličů zdaleka jen na prvních místech kandidátek. Politické strany před říjnovými volbami doplnily nevolitelná místa svých listin primátory, hejtmany, bývalými ministry i kandidátkou na hlavu státu. Všichni se musí spolehnout na preferenční hlasy. A Češi "kroužkovat" umí – kvůli tomuto nástroji se z politiky musel poroučet například exministr vnitra Ivan Langer a další. Podívejte se, kdo se z posledních míst může za dva měsíce dostat do sněmovny.
Foto: Paměť národa

Stanislav Devátý

Z 21. místa kandiduje za ODS ve Zlínském kraji signatář Charty 77 a disident Stanislav Devátý. V devadesátých letech byl členem Federálního shromáždění, později se stal prvním ředitelem kontrarozvědky BIS. Ve sněmovních volbách v roce 2013 kandidoval rovněž za ODS na Zlínsku na nevolitelném 22. místě. Nakonec ale obdržel nejvyšší počet preferenčních hlasů. Mandát však nezískal, protože ODS na žádný poslanecký mandát v kraji nedosáhla.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy