Dominik Feri

Policisté začali prověřovat Feriho případ, oběti se mohou přihlásit vyšetřovatelce

Pražští kriminalisté začali prověřovat případ bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, který se měl podle zjištění médií v minulosti dopustit sexuálního násilí na několika dívkách. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti.

"V případu teď budou probíhat standardní úkony trestního řízení, které jsou ze zákona neveřejné, proto nelze poskytovat bližší informace. Jakmile to bude možné, informace samozřejmě v zákonných mezích poskytneme. Dozor nad trestním řízením bude vykonávat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Policie zároveň žádá další případné poškozené, které se zatím policii nepřihlásily, aby tak učinily na linku 158 nebo přímo vyšetřovatelce na číslo 731 195 066.

Zdroj: ČTK

Dominik Feri vystoupil z TOP 09. Vedení strany vyjádřilo podporu možným obětem jeho jednání

Dominik Feri v pátek vystoupil z TOP 09. Předsednictvo strany ho v pátek vyzvalo, aby přerušil své členství ve straně minimálně do doby, než se vyšetří jeho údajné násilné skutky. Po uveřejnění svědectví několika žen, které Feriho obvinily ze sexuálního obtěžování a násilí, poslanec rezignoval na svůj mandát a nebude kandidovat v říjnových volbách.

Že by se dopustil sexuálního násilí, Feri odmítá, omluvil se ale za "nevhodné" či "nepatřičné" chování. "Informace o Dominiku Ferim, které se objevily v médiích, pokládáme za velmi závažné. Obvinění a jednání, které je mu připisováno, považujeme za neakceptovatelné nejenom pro veřejné činitele, ale také pro kohokoliv jiného," uvedla v pátek TOP 09 po mimořádném jednání svého předsednictva. Vyjádřilo podporu všem, kteří mohli být obětí Feriho jednání.

Od 1. června nahradí ve sněmovně Feriho dokumentaristka Olga Sommerová. Druhé místo kandidátů TOP 09 na pražské volební kandidátce koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) by měl po nočním rozhodnutí předsednictva pražské organizace TOP 09 obsadit namísto Feriho radní Prahy 2 Michal Zuna.

Zdroj: ČTK
Pokračovat