Přehled: Nehoda školního autobusu na Lounsku je nejvážnější za posledních deset let

ČTK Domácí ČTK, Domácí
9. 3. 2016 12:25
Projděte si přehled nejvážnějších nehod autobusů, které převážely v České republice děti v posledních deseti letech. Nejnovější nehoda se stala ve středu u Panenského Týnce na Lounsku, při které se zranilo 40 lidí. Ta je, co do počtu zraněných, tou vůbec nejvážnější.
Nehoda školního autobusu na Lounsku.
Nehoda školního autobusu na Lounsku. | Foto: ČTK

Poslední nehoda autobusu, který převážel děti se stala na Lounsku. 47 zraněných

6. ledna 2016 - Při nehodě běloruského linkového autobusu u obce Litoboř na Náchodsku utrpělo zranění celkem 16 lidí, většinou dětí ve věku od 12 do 16 let, jeden chlapec byl po několikadenní hospitalizaci v kritickém stavu převezen do Běloruska. Z hlavní silnice, kterou blokovala nehoda, se řidič vydal po vedlejších komunikacích, kde na sněhu dostal smyk.

1. března 2016 - U Všerub na Plzeňsku sjel do příkopu autobus se 23 malými dětmi. Několik jich utrpělo lehčí zranění.

9. března 2016 - Čtyřicet sedm zraněných si vyžádala ranní nehoda autobusu na silnici R7 poblíž Panenského Týnce na Lounsku. Většina jsou děti.

 

Právě se děje

před 59 minutami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy