U Libouchce na Ústecku se srazily autobus a dvě auta, jeden mrtvý

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 3. 2016 13:32
Poblíž Libouchce na Ústecku se ráno srazil autobus se dvěma osobními auty. Nehoda se stala krátce po 07:30, zahynul při ní jeden člověk. Další člověk byl ve velmi vážném stavu přepraven leteckou záchrannou službou do traumacentra v Ústí nad Labem. Dalších 14 lidí bylo zraněno. Silnice I/13 byla kvůli odklízení následků havárie a vyšetřování více než pět hodin uzavřená. Policie obnovila provoz ve 13:00.
Nehoda autobusu a dvou osobních aut na silnici I/13 poblíž Libouchce na Ústecku.
Nehoda autobusu a dvou osobních aut na silnici I/13 poblíž Libouchce na Ústecku. | Foto: ČTK

Ústí nad Labem - Jednoho mrtvého a 14 zraněných si vyžádala nehoda autobusu a dvou osobních aut na silnici I/13 poblíž Libouchce na Ústecku. Linkový autobus, ve kterém byly necelé dvě desítky lidí, skončil po srážce na boku. Silnice I/13, která je hlavní trasou z Teplic do Děčína, byla víc než pět hodin uzavřená.

Nehoda se stala krátce po 07:30 u křižovatky na obec Malé Chvojno. "Podle prvních informací z místa nehody vyjížděl autobus ze zastávky. V té chvíli v protisměru předjíždělo vozidlo Škoda Fabia jiný vůz. Řidič už nedokázal srážce zabránit, došlo k čelnímu střetu. Autobus se převrátil na bok do škarpy a předjížděné vozidlo Škoda Octavia taktéž havarovalo," řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Podle původních informací havarovala tři auta, později policie informace upřesnila.

Řidič fabie na místě zemřel, dalších 14 lidí bylo zraněno. "Jedna osoba zemřela na místě. Další člověk byl ve velmi vážném stavu přepraven leteckou záchrannou službou do traumacentra v Ústí nad Labem. Tři pacienty se středně těžkými poraněními převezly sanitky také do ústecké nemocnice. Dalších deset lehce zraněných převezl autobus Hasičského záchranného sboru k preventivnímu vyšetření a ošetření do nemocnice v Děčíně," řekl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Silnice I/13 byla kvůli odklízení následků havárie a vyšetřování více než pět hodin uzavřená. Policie obnovila provoz ve 13:00.

 

Právě se děje

Další zprávy