Přehled: Nehoda školního autobusu na Lounsku je nejvážnější za posledních deset let

ČTK Domácí ČTK, Domácí
9. 3. 2016 12:25
Projděte si přehled nejvážnějších nehod autobusů, které převážely v České republice děti v posledních deseti letech. Nejnovější nehoda se stala ve středu u Panenského Týnce na Lounsku, při které se zranilo 40 lidí. Ta je, co do počtu zraněných, tou vůbec nejvážnější.
Ostravští profesionální hasiči zasahovali ve čtvrtek 16. února 2012 ráno u nehody linkového autobusu číslo 76, který sjel do příkopu na zasněžené silnici mezi městskými částmi Svinov a Janová.
Ostravští profesionální hasiči zasahovali ve čtvrtek 16. února 2012 ráno u nehody linkového autobusu číslo 76, který sjel do příkopu na zasněžené silnici mezi městskými částmi Svinov a Janová. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Školnímu autobusu se v lednu roku 2012 na Strakonicku stal osudným smyk

4. září 2008 - Kamion, osobní automobil a autobus se srazily ve Fulneku na Novojičínsku. Při nehodě byly zraněny tři ženy, lehká zranění utrpělo také pět školáků cestujících autobusem.

1. listopadu 2011 - Na Písecku havaroval dvoupatrový autobus s 50 dětmi a několika dospělými. Sedm dětí, které se vracely z plaveckého výcviku, utrpělo lehká zranění.

13. ledna 2012 - Při nehodě školního autobusu u Vodňan na Strakonicku se lehce zranily tři děti. Řidič dostal smyk a sjel s autobusem do příkopu.

26. května 2012 - Devět lidí, z toho sedm dětí, se lehce zranilo při nehodě autobusu v Račicích-Pístovicích na Vyškovsku. Zájezdový autobus kvůli technické závadě nacouval do zdi.

 

Právě se děje

Další zprávy