Autobus s 23 dětmi sjel na Plzeňsku do příkopu. Na místě jsou zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 3. 2016 16:20
Autobus s 23 dětmi z mateřské školy sjel do příkopu. Nehoda se stala u Všerub na Plzeňsku. Podle záchranářů jsou na místě zranění, ale nikdo není v ohrožení života. Proč řidič vyjel mimo silnici, zatím není známo. Nehoda se stala na hlavním tahu Plzeň - Karlovy Vary. Doprava už je obnovena.
Nehoda autobusu s dětmi
Nehoda autobusu s dětmi | Foto: HZS Plzeňského kraje

Plzeň - U Všerub na Plzeňsku sjel do příkopu autobus se 23 dětmi. "Na místě jsou zranění, nikdo ale podle záchranářů není ohrožen na životě," upřesnily mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková a mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková. Podle hasičů v autobuse cestovalo celkem 27 lidí - kromě dětí ještě tři učitelky a řidič.

"Celkem jsme do nemocnice transportovali šest dětí a jednu dospělou osobu. Utrpěly spíše lehčí poranění, ale bylo potřeba je převézt do zdravotnického zařízení," upřesnila v 13:45 Ptáčková.

Všechny děti prohlédli lékaři záchranné služby a rozhodovali o případném transportu do zdravotnického zařízení nebo o tom, zda je bude možné předat rodičům. Hasiči tam přistavili náhradní autobus, aby byly děti v teple. Na místo mířil i vrtulník Letecké záchranné služby. Žádné zranění ale nakonec nebylo tak vážné, aby musel někoho převážet, takže se vrátil zpět na základnu.

"Autobus převážel děti z mateřské školy. Řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a sjel do příkopu," řekl mluvčí policie Jan Koželuh. Nechtěl zatím komentovat, zda mohlo mít na nehodě vliv počasí. Na Plzeňsku jsou silnice po smíšených srážkách převážně mokré a holé nebo se zbytky rozježděného sněhu.

Nehoda se stala na hlavním tahu Plzeň - Karlovy Vary. Dopravu řídí policie kyvadlově, dodal. Doprava byla v místě nehody na několik hodin zastavená a policie ji odkláněla přes Všeruby. Po 15:00 byl provoz plně obnoven, příčiny nehody zjišťují policisté, dodal Koželuh.

V zájezdovém autobuse ve vracely děti ze školky v Úněšově na Plzeňsku z výletu do plzeňského Divadla Alfa. "Pro některé děti si přijeli rodiče k nehodě, zbylé si vyzvedli u mateřské školky v Úněšově, kam je odvezli hasiči autobusem. Všichni rodiče byli instruováni, že pokud by se zdravotní stav dětí zhoršil, okamžitě musí přivolat záchrannou službu," doplnila Jakoubková.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy