Přehled: Nehoda školního autobusu na Lounsku je nejvážnější za posledních deset let

ČTK Domácí ČTK, Domácí
9. 3. 2016 12:25
Projděte si přehled nejvážnějších nehod autobusů, které převážely v České republice děti v posledních deseti letech. Nejnovější nehoda se stala ve středu u Panenského Týnce na Lounsku, při které se zranilo 40 lidí. Ta je, co do počtu zraněných, tou vůbec nejvážnější.
Foto: HZS Plzeňského kraje

Při nehodě autobusu v roce 2013 u Rokycan zemřela jedna studentka a řidič

8. dubna 2013 - U sjezdu z dálnice D5 u Rokycan havaroval autobus s francouzskými studenty z víceletého gymnázia v Remeši. Jedna šestnáctiletá dívka zemřela, hospitalizováno bylo 23 cestujících. V nemocnici později zemřel řidič autobusu.

14. prosince 2013 - U Osečné na Liberecku havaroval autobus se 43 lidmi, převážně dětmi. Sjel do příkopu, zřejmě kvůli námraze na vozovce. Zraněno bylo šest lidí, z toho dva středně těžce.

14. března 2014 - Autobus s 26 dětmi, malými hokejisty, a šesti dospělými havaroval poblíž Nezvěstic na Plzeňsku. Osm lehce zraněných převezly sanitky do nemocnice v Plzni.

 

Právě se děje

před 19 minutami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy