Deutsche Bank

Německá policie provedla razii v Deutsche Bank kvůli podezření z praní špinavých peněz

Němečtí vyšetřovatelé dnes provedli razii v Deutsche Bank kvůli jejímu možnému selhání v boji proti praní špinavých peněz. Podle zdrojů deníku Handelsblatt je do něj zapojen člen rodiny syrského prezidenta Bašára Asada.

Deutsche Bank se pod vedením generálního ředitele Christiana Sewinga snaží napravit si reputaci po sérii několika nákladných regulačních selhání. Razie kvůli praní špinavých peněz se v největší německé bance uskutečnila už v roce 2018. V roce 2020 banka dostala pokutu 13,5 milionu eur (332 milionů Kč) za pozdní nahlášení podezřelých aktivit spojených právě s potenciálním praním špinavých peněz.

Aktuálně se německé úřady zajímají o obchody bývalého syrského viceprezidenta Rifáta Asada, strýce Bašára Asada. Ten nebyl zákazníkem Deutsche Bank, ale frankfurtský peněžní dům se podle zdrojů listu měl podílet na zpracování plateb od klanu Assadů v rámci svého podnikání v korespondenčním bankovnictví.

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank zaplatí v USA pokutu kvůli vztahům s finančníkem Epsteinem, podle regulátorů mu pomohla přesunout miliony dolarů

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank zaplatí ve Spojených státech pokutu 150 milionů dolarů (3,5 miliardy Kč) kvůli pochybením v obchodních vztazích s finančníkem Jeffreym Epsteinem a dvěma bankami. Epstein byl loni v červenci zatčen kvůli obviněním, že nutil k prostituci nezletilé dívky. Začátkem srpna téhož roku se oběsil ve vězeňské cele v New Yorku.

Regulátoři státu New York tvrdí, že Deutsche Bank pomohla Epsteinovi přesunout miliony dolarů.

"Zda a do jaké míry Epstein tyto platby používal k zakrývání starých zločinů, k páchání nových či k jiným účelům, to jsou otázky, které je nutné přenechat kriminalistům. Skutečnost, že byly podezřelé, však měla být pracovníkům banky zřejmá," uvedli regulátoři.

Zdroj: ČTK

Německá ekonomika letos klesne o čtyři až pět procent, hodnotí Deutsche Bank dopady pandemie

Německá ekonomika v letošním roce kvůli pandemii způsobené novým koronavirem vykáže propad o čtyři až pět procent. Ve svém aktualizovaném výhledu to uvedl finanční ústav Deutsche Bank. U průmyslové výroby pak čeká největší německá banka nyní propad až o deset procent.

"Omezující opatření a (přechodné) uzavření továren dosáhly za pár dnů úrovně, která ukazuje na výrazně silnější propad v prvním pololetí, než se původně zdálo," poznamenal hlavní ekonom Deutsche Bank Stefan Schneider. Připomněl, že doposud počítal na letošní rok s poklesem HDP o jedno až dvě procenta. Nový výhled je bez ohledu na oživení ve druhém pololetí, protože na rozdíl od globální finanční krize v roce 2009 bude tentokrát silně zasažen i sektor služeb.

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank se loni propadla do ztráty 5,3 miliardy eur

Finanční ústav Deutsche Bank vykázal kvůli nákladné restrukturalizaci za loňský rok ztrátu 5,27 miliardy eur (133,1 miliardy Kč), zatímco o rok dříve měl zisk 341 milionů eur. Ztráta je vyšší, než analytici očekávali. Za čtvrté čtvrtletí prodělala největší německá banka 1,6 miliardy eur, a zaznamenala tak třetí ztrátový kvartál za sebou.

Analytici v průměru očekávali za loňský rok ztrátu 5,1 miliardy eur a za poslední čtvrtletí jednu miliardu eur, uvedl server CNBC.

Za posledních pět let už má Deutsche Bank úhrnnou ztrátu 15 miliard eur, zatímco v předchozím pětiletém období vykázala zisk devět miliard eur. Akcie Deutsche Bank pak za posledních deset let odepsaly zhruba 82 procent hodnoty.

Zdroj: ČTK
Pokračovat