Deutsche Bank se chystá prodat svou polskou banku

ČTK ČTK
8. 11. 2016 21:03
Bankovní skupina Deutsche Bank podle zdrojů agentury Reuters prodá své aktivity v Polsku včetně dceřinné společnosti Deutsche Bank Polska. Největší německá banka chystá velkou restrukturalizaci. Transakce by znamenala další odchod zahraniční banky z Polska.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Varšava - Německá bankovní skupina Deutsche Bank má v úmyslu prodat své aktivity v Polsku, v čele se svou dceřinou společností Deutsche Bank Polska. Agentuře Reuters to v úterý řekly zdroje z bankovních kruhů. Pro největší německou banku jde o součást restrukturalizace, v jejímž rámci společnost pod vedením svého šéfa Johna Cryana zjednodušuje strukturu a odprodává vedlejší aktiva, aby si uvolnila kapitál pro naléhavější potřeby.

Prodej finančního ústavu Deutsche Bank Polska by rovněž znamenal další odchod zahraniční banky z Polska. Tamní konzervativní vláda tento trend podporuje, protože usiluje o zvýšení domácího vlastnického zastoupení v polském bankovnictví.

Jeden ze zdrojů sdělil, že Deutsche Bank Polska je na prodej, druhý zdroj to potvrdil. Deutsche Bank zprávu komentovat odmítla. Deutsche Bank Polska s bilanční sumou 38 miliard zlotých (237 miliard Kč) je jedenáctou největší úvěrovou institucí v Polsku.

Americká GE Money se v rámci své restrukturalizace letos dohodla na prodeji své polské banky firmě Alior ze skupiny největší polské pojišťovny PZU. Své polské aktivity prodává i rakouská Raiffeisen a italská UniCredit, hlavními uchazeči jsou státem ovládané instituce jako je PZU a polská bankovní jednička PKO.

Deutsche Bank doplatila na hříchy minulosti. Němečtí průmyslníci ji ale vždy podrží, tvrdí hlavní ekonomka České bankovní asociace Eva Zamrazilová. | Video: David Klimeš
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy