černá kronika

U Veselí nad Lužnicí se v pátek utopil muž, koupal se v pískovně

Starší muž se utopil v pátek při koupání v jezeře pískovna nedaleko Veselí nad Lužnicí. Muž podle svědka plaval několik desítek metrů od pláže a najednou zmizel pod hladinou. Jeho tělo našli potápěči s hasiči dnes dopoledne. Okolnosti události budou dál zjišťovat. Na policejním webu to dnes uvedla Štěpánka Schwarzová z jihočeské policie.

Oznámení o neštěstí dostala policie v pátek před 17:00. Kromě hasičů tam s nimi vyjeli potápěči jihočeské zásahové jednotky. Pátrání v pátek ukončili kolem 21:00. Dnes ráno se záchranáři na místo vrátili, tělo nalezli krátce po 10:00.

Koupání ve studené vodě může být podle policie nebezpečné. Lidé by se neměli koupat sami, neměli by přeceňovat své síly a měli by zvážit svůj zdravotní stav.

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

Poslední rozloučení s průkopníkem českého country Janem Vyčítalem bude 10. března v Praze

Poslední rozloučení s jedním z průkopníků českého country a zakládajícím členem skupiny Greenhorns Janem Vyčítalem se uskuteční 10. března od 14:00 ve strašnickém krematoriu v Praze. Zpěvák, kytarista a textař, ale i karikaturista a autor kreslených vtipů, zemřel 1. března ve věku 77 let.

Vyčítal se narodil ‎8. března 1942 v Praze na Pankráci, vystudoval obor propagační grafika na střední výtvarné škole. Poté začal pracovat ve výtvarném oddělení Československé televize a rychle se prosadil jako karikaturista a výtvarník s typickým rukopisem.

V roce 1965 spoluzaložil skupinu Greenhorns, která se za normalizace musela povinně přejmenovat na Zelenáče. Skupinu dál vedl i přesto, že v 80. letech to nemohl dělat oficiálně, protože neměl hudební vzdělání. Pro Greenhorns, kteří hráli hlavně americké tradicionály a hudbu tamních hvězd country, psal většinu textů. Mnohé z amerických lidovek převyprávěl pro české posluchače a staly se z nich hity. Zpíval je on sám a Michal Tučný či Josef Šimek. Některé texty napsal Vyčítal například i Haně Zagorové nebo Věře Martinové.

Pokračovat